Tim Draper: “Bitcoin sınır tanımıyor”

  Girişim sermaye sağlayıcısı olarak tanınan Tim Draper, kripto para piyasasına yeni giren yatırımcılara çeşitli tavsiyelerde bulundu. Draper, tavsiyelerinin yanı sıra açıklamalarında Bitcoin (BTC) ile ilgili övgü dolu sözler dile getirdi.

  Kripto para birimlerinin son dönemlerde tüm dünyada yatırımcıların odağına gelmesi, yatırımcıları olduğu kadar hükümetleri de bu alanda adım atmaya teşvik ediyor. Kripto paralardan kısa vadede kazanç sağlandığı düşüncesi, insanların kripto paraları yoğun olarak benimsemesini sağlıyor. Öte yandan enflasyon endişeleri ve alternatif yatırım varlığı arayışları da kripto paralara duyulan ilgiyi destekliyor. Büyüyen kripto para ilgisine ülke yönetimleri de artık kayıtsız kalmamaya başladı.

  Draper’a Göre BTC Hükümetleri Rekabete İtiyor

  Çeşitli faktörlere bağlı olarak artan kripto para ilgisi ile birlikte piyasalara yeni dönemde birçok yatırımcı dahil oldu. Piyasaya yeni giren yatırımcılar için, girişim sermaye sağlayıcısı olarak tanınan Tim Draper birtakım tavsiyelerde bulundu. Draper piyasaya yeni dahil olan yatırımcılara tavisye verirken, Bitcoin (BTC) için de övgü dolu sözler dile getirdi. Aynı zamanda Draper, Bitcoin’in hükümetleri de “olumlu” bir rekabete sokabilecek güçte olduğunu vurguladı.

  22 Nisan Perşembe günü Collision online zirvesinde açıklamalarda bulunan Draper, Bitcoin’in hükümetleri teşvik ettiği rekabet ile ilgili olarak yorumlarını dile getirdi. Tim Draper Bitcoin’in, tüm dünyada hükümetleri, kendi vatandaşlarının ilgisi, bağlılığı ve parası için rekabete teşvik etmeye başladığını ifade etti.

  Draper: “Bitcoin Küresel Ekonomide İşleri Kolaylaştırıyor”

  Tim Draper’a göre kripto para piyasası, oyun alanında bir denge oluşturuyor. Bu sebeple Draper’a göre kanun yapıcıların ve yöneticilerin, insan hayatını iyileştirip iyileştirmemek adına karar vermesi gerekecek. Draper, aksi durumda insanların bunu kendilerinin sağlamaya çalışacağını ve bunu sağlayabilecek başka alanlara yönelebileceğini savundu. Bitcoin hakkındaki görüşlerini dile getiren Tim Draper, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  “Şimdiden insanlar itibari para yerine Bitcoin sahibi olmanın daha tercih edilebilir olduğunu fark ediyor. Bitcoin, küresel bir para birimi olduğu için, küresel ekonomilerde işleri daha kolay hale getiriyor. Bitcoin hiçbir devlete bağlı değil, sınır tanımıyor.”

  Draper, yeni yatırımcıların piyasaya dijital cüzdan edinerek katılabileceklerini ifade etti ve piyasadaki 14 cüzdandan yalnızca birinin kadınlara ait olduğunu belirtti. Draper öte yandan, geçtiğimiz yıl Bitcoin’in 2023 yılına kadar 250 bin dolara ulaşacağını, bu gerçekleşmezse çiğ yumurta yiyeceğini dile getirmişti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle