Kripto Para

Elon Musk, tarihin en kötü tavsiyesini verdi!

  Kripto para piyasalarında, 2021 yılında sosyal medyadan yaptığı paylaşımlarla piyasada yön belirleyici bir isim haline gelen Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, bu kez de kripto para yatırımcılarına verilebilecek en kötü 2 tavsiyeyi vererek dikkatleri çekti.

  Tesla ve SpaceX CEO’su, dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk, 2021 yılında sosyal medyadan yaptığı kripto para temalı paylaşımlarla ön plana çıktı. Özellikle Dogecoin (DOGE) ve Bitcoin (BTC) ile ilgili paylaşımlarıyla dikkatleri çeken Elon Musk, bu paylaşımlarıyla piyasalarda yön belirleyici isimler arasında yer aldı. Kendisini “DogeFather” ilan eden ve kripto para yatırımcılarına yönelik daha önce de birçok esprili paylaşımlarda bulunan Elon Musk, bu kez de tarihin en kötü 2 tavsiyesini vererek yatırımcıları trolledi.

  Billy Markus’un Paylaşımı

  Dogecoin’in kurucu ortaklarından Billy Markus, Twitter üzerinden risk yönetimi ile ilgili paylaşımlarda bulundu. Söz konusu paylaşımında Billy Markus şu ifadelere yer verdi:

  “Kripto para biriminde gezinirken verilmesi gereken birincil tavsiye: Herkesin onun hakkında söylediği her şeyi tuz tanesi ile al, kimse bir şey bilmiyor. Almaya karar verdiğiniz kendi riskleriniz için sorumluluk alın. Bunu yapamıyorsanız kripto para birimi satın almayın.”

  Elon Musk’tan “Berbat” Tavsiyeler

  Billy Markus söz konusu paylaşımı ile yatırımcılara “makul” ve aslında bilindik tavsiyeler verdi. Bu paylaşıma yanıt veren Elon Musk ise paylaşımında “İnternetteki her şey doğru! Sorumluluğu başkalarına yükleyin! Bunu yapabiliyorsan kripto para satın al!” ifadelerine yer verdi. Elon Musk’ın, “internette gördüğünüz her şeye inanın” ve “suçu başkasına atın” temalı troll tavsiyeleri, kısa süreler içinde kripto para topluluklarının dikkatini çekti.

  Tavsiyeler SQUID Token Vurgunu Sonrasında Geldi

  Billy Markus’un “makul” tavsiyeleri, Squid Game dizisinden esinlenerek piyasaya sürülen ve diziyle aynı ismi taşıyan Squid Game (SQUID) token’ının dolandırıcılık girişimi olduğunun anlaşılmasıyla birlikte ortaya çıktı. SQUID token, dakikalar içinde %99,99 oranda değer kaybetti ve projeyle ilgili sosyal medya hesapları ve web sitesi erişime kapandı. Projenin arkasındaki ekibin, 2,1 milyon dolarlık vurgun yaparak ortadan kaybolduğu tahmin ediliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle