Kripto Para

Musk’ın kripto tweetlerinin zamanlaması manidar

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Twitter paylaşımları ile 2021 yılında kripto para piyasalarının seyrini değiştiren isimlerden biri oldu. Mayıs ayında olumsuz tweetleri ile öne çıkan Musk, bu kez olumlu açıklamalar ile piyasanın gidişatında etkili oldu. CoinSwap’in kurucusu Erik Nurm, Elon Musk’ın paylaşımlarının manidar bir zamanlamada yapıldığını öne sürdü.

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, uzun sayılabilecek bir süredir kripto paralar ile ilgileniyor. Ancak Musk, özellikle 2021 yılında kripto para piyasalarının en önemli ve en etkin isimlerinden biri haline geldi. Mayıs ortasındaki paylaşımlarına kadar daha önce birçok kez Dogecoin (DOGE) ve Bitcoin (BTC) hakkında olumlu açıklamalarda bulunan Musk, olumsuz paylaşımlarının ardından tekrar Bitcoin ile ilgili olumlu açıklamalarda bulundu. Musk’ın, Tesla’nın tekrar BTC ödemeleri alabileceğine yönelik açıklamaları sonrası piyasa yeniden yukarı yönlü hareketlendi.

  Nurm, Elon Musk’ın Gücünü 2 Başlıkta İnceledi

  CoinSwap’in kurucusu Erik Nurm, Elon Musk’ın attığı tweetlerin zamanlamasının manidar olduğunu öne sürdü. Nurm, Musk’ın kripto paralar ile ilgili paylaşımlarını hem olumlu hem de olumsuz olarak iki çerçevede değerlendirdi. Nurm, Elon Musk’ın tweet atarak kripto paraları yönlendirme gücünün, ortalama ölçekli yatırımcılar için tehlike yaratabileceğini ifade etti. Öte yandan Nurm, uzun vadede “Tesla CEO’su” kimliğindeki bir isme yönelik sosyal medya öfkesinin kripto paralara olan ilgiyi artırabileceğini savundu.

  Erik Nurm’ün Açıklamaları

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) geçtiğimiz dönemlerde Elon Musk’ın kendi şirketi ile ilgili tweeet atmasını yasaklamıştı. Nurm da Musk’ın bu yasak kararından kısa bir süre sonra tweet’ler atmaya başladığını dile getirdi. Konuya ilişkin olarak Erik Nurm şu ifadelere yer verdi:

  Elon Bitcoin çevresinde FUD oluşturarak piyasayı manipüle ediyor. Borsayla oynadığı oyunun aynısını oynuyor. Musk, SEC’nin Tesla hakkında tweet atmasını yasaklamasından sonra odağını şimdilik sosyal medyada özgürce yorum yapabileceği kripto para sektörüne çevirdi.”

  “Kripto Sektöründeki Karmaşanın Nedeni Elon Musk”

  Erik Nurm, ayrıca kripto para piyasalarında son dönemlerde yaşanan karmaşanın nedeninin de Elon Musk’ın kripto paralara ilişkin sürekli değişen tavrının olduğunu iddia etti. Ancak Nurm, Musk’ın “yanlış nedenlerle” bile olsa insanları bu sektöre çekebileceğine inanıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle