Kurumsal yatırım şirketi: BTC yatırımına olan talep çok az!

  Lider kripto para birimi Bitcoin’e dolaylı yoldan yatırım yapan ünlü varlık yönetim şirketi BlackRock CEO’sundan çarpıcı açıklamalar geldi. Kurumsal yatırım devi, kripto paralara ve BTC’ye olan talepte büyük düşüş yaşandığını söyledi…

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki hareketlilik analistler tarafından yakından takip edilirken bazı yatırımcıları da tedirgin ediyor. Uzun bir süredir istenen yükseliş hareketini gösteremeyen BTC hakkında yeni açıklamalar geldi. Bitcoin’e dolaylı yoldan yatırım yapan kurumsal varlık yönetim şirketi BlackRock, yatırımcıların kripto paraya olan talebinin çok azaldığını söyledi. 

  BlackRock CEO’su Larry Fink, kripto para basınına röportaj verdi. BlackRock'ın son zamanlarda yatırımcılardan kripto paralarla ilişkili daha az talep aldığını açıklayan Fink’in söyledikleri büyük ilgi gördü. Fink, özellikle uzun vadeli yatırım yapanların ve emeklilik yatırımcılarının BTC’ye hiç ilgi göstermediklerini ifade etti

  Bitcoin Yatırımı İlgi Çekmiyor

  Kurumsal varlık yönetim şirketinin ünlü yöneticisi, kripto para basınına verdiği röportajda şu ifadeleri kullandı: “Son iki haftada yaptığım iş seyahatlerinde, bana kimse kripto veya Bitcoin ile ilgili soru sormadı. Emeklilik yatırımcıları ve uzun vadeli yatırımcıların odağında değil. Çok az yatırımcı talebi alıyoruz.”

  Kripto para piyasasının son durumu haftalardır yatay şekilde hareket ettiği için Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine olan ilgi de giderek azalıyor. Son 1 ayda yüzde 16’nın üzerinde değer kaybı yaşayan BTC, bugün de negatif bir görünüm çizdi. En büyük kripto para birimi, nisan ayında 64 bin dolar seviyesi ile tüm zamanların en yüksek fiyat rekoruna ulaşmıştı.

  BTC’nin Küresel Piyasa Olacağını Söylemişti

  İş zekası devi MicroStrategy'den hisse satın alarak Bitcoin'e dolaylı yatırım yapan BlackRock, kripto paralara karşı olumlu bakış açısına sahip olmasıyla biliniyor. MicroStrategy, BTC yatırımlarına aralıksız devam ederken piyasadaki yükselişin azalması yatırımcıları tedirgin etmeye başladı. BlackRock CEO'su Larry Fink, geçtiğimiz aylarda Bitcoin'in en sonunda küresel bir piyasaya evrilebileceğini söylemişti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle