Kripto Para

BTC bu kez long’cuları çarptı! 200 milyon dolar liq oldu!

  Son yükseliş dalgası ile shot’cuları terste bırakan Bitcoin’de bu kez kaybedenler değişti! 31 bir dolara kadar yükselen fiyatlar ardından geri çekilen lider kripto para biriminde 57 bin kişi terste kaldı.

  Henüz bir hafta önce 31 bin dolar seviyesine kadar ulaşan Bitcoin (BTC), son düşüşü ile önemli desteklerini tek tek geride bıraktı! 27 bin dolara kadar gerileyen Bitcoin’deki bu hareket 57 bin kişiyi terste bırakırken, likiditasyona uğrayan rakam 200 milyon dolar olarak açıklandı!

  “200 Milyon Dolarlık Zarar Kapatıldı”

  Bir numaralı dijital para birimindeki yaşanan düşüş sonrası long olarak bilinen alım yönündeki pozisyonlar zararla kapatıldı! Kripto veri sağlayıcısı Coinglass tarafından paylaşılan son veriler, long pozisyonların uğradığı zararın 200 milyon dolar olduğunu ortaya koydu.

  63 milyon dolarlık tasfiye ile Bitcoin, zarara kapatılan pozisyonların en büyük payını oluşturdu. Bitcoin’in ardından 54 milyon dolarlık tasfiye ile Ethereum (ETH) yer alırken, iki en büyük para birimini Dogecoin (DOGE), Arbitrum (ARB), Ripple (XRP), Litecoin (LTC), Filecoin (FIL), Solana (SOL), Aptos (APT), Cardano (ADA), Conflux (CFX) ve Chainlink (LINK) izledi.

  57 Bin Yatırımcı Tasfiye Edildi!

  200 milyon dolarlık bir tasfiye zararına yol açan son düşüşe ilişkin istatistikleri açıklayan Coinglass, açıklamasına toplam zarar eden yatırımcı sayısı ile devam etti. Coinglass’a göre son düşüş, toplamda 57 binden fazla kullanıcının pozisyonunun tasfiye edildiğini ortaya koydu.

  Piyasalar kripto para piyasalarında bir geri dönüş beklese de her şeye rağmen ABD Merkez Bankası’nın (FED) faiz artışına devam edeceği söylentileri bu süreci zorlaştırıyor. FED’in Haziran’da faiz artıracağına yönelik söylentiler risk iştahının azalmasına yol açarken, 10 yıldır hareketsiz duran iki cüzdandan görülen çıkışlar da yatırımcıları tedirgin ediyor.

  DonAlt Kritik Seviyeleri Söyledi

  Anonim kripto para analisti DonAlt da geçtiğimiz günlerde Kasım 2022’den bu yana taşıdığı pozisyonların önemli bir bölümünü kapattığı açıklamıştı. DonAlt 26 bin 800 dolara kadar Bitcoin’de geri çekilme beklerken, görünümün pozitife dönmesi için 32 bin dolarlık haftalık kapanış beklediğini açıklamıştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle