Kriptolarda iyileşme süreci çoktan başladı – JPMorgan

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) zor süreçlerden geçiyor. Fiyatın 28 bin 800 dolara kadar gerilemesi ve ardından gelen toparlanmalar, BTC için fiyat tahminlerini yeniden gündeme getirdi. JPMorgan, kripto para piyasalarının geleceğini değerlendirdi. JPMorgan analistlerine göre BTC toparlanmanın sonlarına geliyor.

  Bitcoin (BTC) son günlerde yine 35 bin dolar etrafında fiyatlanmaya başladı ve kendisini bu seviyenin üzerine atmak için mücadele vermeye devam ediyor. Bu fiyat seviyesinin öncesinde ise BTC 28 bin 800 dolar bandına kadar gerilemişti. Arkasından gelen toparlanma ile bu seviyelerde fiyatlanmaya başlayan BTC için fiyat tahminleri de değişmeye başladı. Bitcoin’in ve kripto para piyasasının gelecek dönemde izleyebileceği yola ilişkin olarak, ABD’nin en büyük bankacılık kuruluşu JPMorgan’dan değerlendirmeler geldi.

  “İyileşme Süreci Çoktan Başladı”

  JPMorgan analistleri tarafından yayınlanan rapora göre Bitcoin iyileşme aşamasına girerken toparlanmaların sonuna doğru geliyor. Bitcoin hala tüm zamanların rekor seviyesinden oldukça uzak bir konumda bulunuyor. Ancak buna rağmen ilerleyişin yukarı yönlü kırılması konusunda piyasada genel bir beklenti olduğu görülebiliyor.

  JPMorgan analistlerinden Veronica Mejia Bustamante ve Josh Younger ikilisi, BTC fiyatı hakkında şu “Kripto para piyasaları hala tamamen sağlıklı bir aşamada değil. Ancak iyileşme süreci çoktan başladı.” ifadelerine yer verdi.

  BTC İçin Kısa Vadeli Seyrin “Son Derece Zor” Olması Bekleniyor

  Öte yandan Bustamante ve Younger, vadeli işlemler piyasasındaki faaliyet eksikliğini olumlu bir etken olarak değerlendirdi. Bybt verilerine bakıldığında 19 Mayıs tarihinde BTC fiyatı 30 bin dolara kadar gerilerken, vadeli işlemlerde volatilitenin hakimiyeti görülmedi. Fakat analistler BTC için kısa vadeli seyrin “son derece zor” göründüğünü ifade etti.

  Analistler, Yatırımcıların Kayıp Telafisi İçin Satış Yaptığını Doğruladı

  Zincir üstü verilere dikkat çeken analistler, yatırımcıların kayıplarını telafi etmek amacıyla kripto paralarını sattıklarını doğruladı. Ayrıca JPMorgan analistleri piyasada sualtı pozisyonların hala olduğunu düşünüyor. Yeni raporunda JPMorgan BTC fiyatı ile ilgili bir tahminde bulunmamış olsa da yakın bir tarihte banka, BTC’nin orta vadeli değerinin 23 bin ile 35 bin dolar aralığında olması gerektiğini belirtmişti.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle