Mina Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Mina platformunun yerel kripto para birimi Mina Coin hakkında bilgileri bu yazımızda derleyerek sizlere birlikte inceliyoruz. 2021 sene sonunda değer kazanabileceği öngörülen Mina Coin nasıl alınır, analistler onu nasıl yorumluyorlar, avantajları, dezavantajları neler sorularına yanıt sunmaya çalışacağız. 

  Mina Coin Nedir?

  Mina Coin, diğer hantal ve büyük boyutlu kripto ağlarının aksine kısa, hafif bir blok zincirine sahip olduğu bilinen ilk kripto para birimidir. Mina Coin, Mina platformunun yerel kripto para birimidir. Ethereum gibi kripto para birimlerinin blokzincir boyutları veri depolamaya göre artar. Ancak Mina Coin’in blok zinciri büyüme ne kadar olursa olsun her zaman 22 kb olarak kalır. Mina Coin ile yapılan işlemler bu yüzden oldukça hızlıdır. 

  Projenin Amacı ve White Paper

  Mina Coin projesinin amacı, SNARK kanıtları ile çalışmaktır. Mina Coin’in işlem gördüğü Mina platformunda blokların doğruluğunu kanıtlayan SNARK kanıtları bulunur. Bunlar, Mina düğümlerinin her bir blok üretiminde açığa çıkarlar. Küçük ispatları depolayabilen ve ağda hızı yükselten SNARK kanıtı, işlemlerde bekleme süresini ortadan kaldırır. 

  Projenin amacı SNARK kanıt sayesinde blok boyutları hakkında endişelenmeyi ortadan kaldırmak ve merkezi olmayan blok zincirini yaratmaktır. Proje hakkında daha detaylı bilgileri almak için şuraya tıklayarak Whitepaper’a ulaşabilirsiniz.

  Mina Coin 2021 Yorum ve Tahminleri

  Analistlerin Mina Coin hakkında gerçekleştirdikleri yorumlar pozitif yönde görünüyor. Analistler ve yatırımcılar Mina Coin’in ölçeklendirilemezlik problemlerini tamamen ortadan kaldırdığını ifade ediyorlar. Analistler işlem hızına değinirken aynı zamanda Mina Coin’in piyasaya etkili bir fiyattan giriş yaparak dikkatleri üzerine çektiğini belirtiyorlar. Ancak erişilebilirlik açısından ise geride olduğu yorumlar vurgulanıyor. 

  Mina Coin Geleceği Ne Olur?

  Aayush Jindal, Tom Lee ve diğer birçok analist Mina Coin’in uzun vadeli geleceğini parlak görüyorlar. Yakın gelecekte ise onun için değer kaybının olabileceğini açıkladılar. 2021 ilk periyodu sonunda Mina Coin fiyatının 41 dolar ile 35.50 dolar bandında olabileceğini açıkladılar. 2021 ilk yarısını fiyat kaybı ile kapatabileceğini belirttiler.

  Mina Coin için etkili bir fiyatın ise 2021 yıl sonunda oluşabileceğini düşünüyorlar. Sene sonunda Mina Coin fiyatının 47 dolar ile 50 dolar arasında olabileceğini söylüyorlar. Mina Coin’in fiyat çıtasını yükseltebilmesi için daha fazla borsada listelenmesi gerektiğini vurguladılar.

  Mina Coin Nasıl Alınır?

  Mina Coin almak için izlenecek aşamalar şu şekildedir:

  • 1. Adım: Mina coin şuanda Bitz kripto para borsasında işlem gören bir coin.
  • 2. Adım: Platforma giriş yaparak öncelikle üye olmanız ve KYC işlemlerini tamamlamanız gerekiyor.
  • 3. Adım: Daha sonra borsanın “para yatır“ bölümünden cüzdanınıza para gönderimi işlemi yapılır. 
  • 4. Adım: Borsa cüzdanınıza para yatırma işlemi yaptıktan sonra Mina coin paritesinin bulunduğu işlem sayfasına gidilir. 
  • 5. Adım: Uygun görülen bir fiyattan Mina coin alım emri verilir yada mevcut fiyatlardan alım gerçekleştirilir.
  • 6. Adım: Mina coin alımı gerçekleştikten sonra isterseniz borsa cüzdanınız da saklayabilirsiniz. Daha güvenli bir yol olan donanım cüzdanınızda da saklayabilirsiniz.

  Bu adımlar doğru bir şekilde takip edildiğinde Mina coin satın alım işlemini gerçekleştirmiş olursuuz. 

  Avantajları Neler?

  MINA Coin avantajları hakkında ayrıntılar:

  • Ölçeklenebilir Ağ: Mina coin, ana kripto paralar gibi hantal ve büyük boyutlu bloklardan oluşmadığı için oldukça hafif bir ağdan oluşmaktadır. Bu da onu mikro ödemelerde kullanmaya elverişli kılar.
  • Yüksek İşlem Hızı: Mina Coin hızlı blok üretimine bağlı olarak hızlı onay alma avantajını sunar. Mina Coin yatırımı yapan kişiler alım ve satım emirleri için saniyeler içinde onay alma şansına sahiplerdir. Bu kapsamda yatırım pozisyonu için belirledikleri fiyatı kaçırmadan işlemi tamamlama imkanı bulurlar.
  • Düşük Transfer Ücreti: Mina Coin kripto cüzdanlar arasında sınır ötesine transfer edilirken oldukça hızlıdır. Bunun yanında çok düşük bir işlem ücretini açığa çıkararak yatırımcıya karlı koşulları sunar.

  Dezavantajları Ne?

  Mina Coin’in dezavantajları şunlardır:

  • Az Borsada Listelenme: Mina Coin sadece BitZ borsasında listelenir. Bu yüzden yüksek bir dezavantaja sahiptir. Onunda işlem hacmi yüksek güvenilir borsalarda yatırıma girme olasılığı düşüktür. 
  • Kısıtlı Kullanım: Mina Coin hakkında bilgilere baktığımızda geliştiricilerinin bu altcoin için neredeyse hiç bilgi sunmadığını görürüz. Mina Coin merkeziyetsiz finansal işlemlere dahil edilmemiştir. Her hangi bir alanda ödeme aracı olarak kabul edilirliğinden söz edilmemiştir. Bu yüzen bir yatırımcı için geniş işlem imkanı sağlayamıyor. 

  Sonuç

  Mina Coin 2021 sene sonunda değer kazanabileceği düşünülen kripto para birimleri arasında yer alıyor. Kendine tanıtmak için kripto para dünyasına tek sunduğu nitelik ise işlem hızıdır. Daha iyi yerlere gelebilmesi için öncelikle büyük, yaygın kripto para borsalarında listelenmesi gerekiyor. Mina Coin, orta vadenin ardından analistlerin beklediği gibi bir yükseliş gerçekleştirebilecek mi merak konusu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle