Ünlü yatırım şirketi BTC düşüşünü fırsat olarak gördü

  Bitcoin (BTC) son dönemlerde daha çok sert değer kayıpları ile gündeme geliyor. BTC’nin değer kaybını, yatırım şirketi ARK Invest’in “alım fırsatı” olarak değerlendirdiği ortaya çıktı. Şirket Grayscale Bitcoin Trust’a 29 milyon dolarlık yatırım yaptı.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) Mayıs ayında 30 bin doları gördü. Ardından Haziran ayında beklentileri karşılamayarak tekrar eski seviyelerine yükselemeyen BTC, 22 Haziran tarihindeki düşüşle 30 bin dolar desteğini de kaybetti. Bitcoin fiyatındaki düşüşleri bir kesim “alım fırsatı” olarak değerlendirirken, bir kesim ise bu düşüşlerin derinleşmesinden korkuyor. BTC’deki son düşüşü alım fırsatı olarak değerlendiren şirketlerden biri ARK Invest şirketi oldu.

  ARK Invest şirketi, Bitcoin’in 30 bin dolar altına gerilemesi ile birlikte bu düşüşü bir alım fırsatı olarak değerlendirdi. ARK Invest, 22 Haziran tarihindeki büyük düşüşte, Grayscale Bitcoin Trust’a (GBTC) 29 milyon dolarlık bir yeni yatırım yaptı. Gelen açıklamalara göre şirket, bu satın alma işlemini ARK Next Generation Internet ETF (ARKW) aracılığıyla yaptı.

  ARK Invest Hisselerin Değerlerini Açıkladı

  ARK Invest, GBTC’ye ARKW aracılığıyla 1.046.002 adet daha hisse eklediğini duyurdu. 22 Haziran tarihindeki bu satın alma işlemi, ARKW’nin toplam GBTC hissesini 8,6 milyona yükseltti. Şirket tarafından yapılan açıklamada bu hisselerin mevcut toplam değerinin ise 238,9 milyon dolar olduğu belirtildi. GBTC, New York merkezli Grayscale Investment’in başlattığı, en büyük ve en eski kripto para fonu olarak biliniyor.

  Söz konusu fon, yatırımcılara ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından düzenlenmiş olan finanslar araçlar ile Bitcoin satın alma seçeneği sunuyor. Ayrıca fon, Bitcoin fiyatını da her an yakından izliyor. Bir GBTC hissesi, ARK Invest şirketinin yatırımı sırasında 28,9 dolar fiyatındaydı. Bitcoin fiyatı da söz konusu bu GBTC yatırımdan sonra ilerleyen günlerde yükseliş gösterdi.

  Şirket Coinbase Hissesi de Satın Aldı

  ARK Invets şirketi 22 Haziran tarihinde GBTC’nin yanı sıra bir de Coinbase hissesi satın aldı. Coinbase hisseleri ise ARK İnovasyon Fonu (ARKK) ile satın alındı. Bu fon ise kripto para borsasında 820 milyon dolar değerinde işlem görüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle