SEC’in Ripple davasına Bloomberg’ten tepki!

  Kripto para sektöründe birçok yeni tartışma başlatan SEC Ripple davasına yönelik tepkiler gün geçtikçe artmaya başladı. Bloomberg tarafından yayınlanan yeni bildiride davanın sadece Ripple için değil, kripto para sektörünün tamamı için tehdit olduğu belirtildi.

  2020 yılının sonundan bu yana devam eden SEC Ripple davası kripto para sektöründe yankı uyandırıyor. Dava açıldığı ilk dönemde sektörde birçok tartışmanın başlamasına neden oldu. İlk başlarda Ripple için büyük bir tehdit olarak değerlendirilen dava şimdilerde ise sektörün tamamı için risk olarak ele alınmaya başlandı. Bloomberg konu ile ilgili yeni bir bildiri yayınladı. Söz konusu bildiride bu dava sonucuna göre kripto para sektöründe birçok değişiklik yaşanabileceği iddia edildi.

  SEC Ripple davası aralık ayından bu yana çekişmeli şekilde devam etmekle beraber Ripple, dava sürecini büyük ölçüde kendi lehine çevirdi. Blockchain devi şirket yine de olumsuz sonuçlara karşı önlemler alıyor.

  SEC’nin davası kripto para sektörü için tehdit oluşturuyor

  Bloomberg avukatlar tarafından hazırlanan yeni bildiri de SEC’nin Ripple’a açtığı davanın sadece Ripple Labs’e zarar vermediği, aynı zamanda kripto para sektörü için tehdit yarattığı iddia edildi. SEC’nin eski başkanı Jay Clayton görevini bırakmadan hemen önce Ripple’a dava açmıştı. Bu durumu değerlendiren Bloomberg, bu durumun kripto sektörü için büyük risk yarattığını iddia etti. Yayınlanan bildiride dava sonucuna göre ABD’de kripto para regülasyonlarının belirlenebileceği gündeme geldi. Bu nedenle dava sonucu sadece Ripple tarafından değil, kripto sektörünün tamamı tarafından merakla bekleniyor.

  Bloomberg yayınladığı rapor ile XRP’nin tanımlanma biçimine de değindi. Bildiride XRP’nin menkul kıymet olarak tanımlanmasının doğru olmadığına değinildi. Bloomberg bildirisi, aynı zamanda Ripple şirketine verilen destek olarak yorumlandı.

  Ripple davanın olumsuz sonuçlarına yönelik önlem almaya başladı

  SEC Ripple davasının sonucu tüm kripto sektörü tarafından merakla beklenmekle beraber, Ripple şirketi olumsuz sonuçlara yönelik b planı yapıyor. Dava sürecinde lehine gelişmeler kaydeden dev şirket olumsuz bir ihtimale karşı ABD dışındaki ortaklık ve çalışmalarını arttırmaya başladı. Şirketin davayı kaybetmesi durumunda merkezini ABD dışına taşıma ihtimali de gündemde yer alıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle