Kripto Para

Binance bir coin’i neye göre listeliyor? CZ yanıtladı!

  İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, zaman zaman yeni listeleme haberleri ile piyasalarda müthiş bir hareketliliğe neden olabiliyor. Tüm dünyada takip edilen Binance’ta listelenecek coin’lerde hangi kriterlerin değerlendirildiği ise merak ediliyordu. Binance CEO’su Changpeng Zhao, bu merak edilen soruyu yanıtladı.

  İşlem hacmi ile dünyanın en büyüğü olan Binance borsası, her ne kadar son dönemlerde birçok ülke ve bölgede regülasyon sorunları ile karşılaşmış olsa da popülaritesini korumaya devam ediyor. Kripto para yatırımcılarının yoğun olarak kullandığı Binance borsası, çok geniş kitleler tarafından kullanıldığı için coin listeleme haberleri ile piyasada bir hareketliliğe neden olabiliyor. Zira birçok altcoin, Binance listeleme haberi ile birlikte büyük değer artışları yaşadı. Yatırımcılar, Binance borsasında bir coin’in listelenmesi için nelerin gerekli olduğunu merak ediyordu ve bu merak sonunda giderildi.

  Binance Hangi Kriterleri Değerlendiriyor?

  Binance borsasının genç ve başarılı CEO’su Changpeng Zhao (CZ), geçtiğimiz gün Forbes ile bir röportaj gerçekleştirdi. Ünlü CEO söz konusu röportajında, Binance borsasının bir coin’i listelemek için hangi kriterleri dikkate aldığını açıkladı. CZ, Binance borsasında listelenecek olan kripto paralarda en önemli kriterin kullanıcı sayısı olduğunu dile getirdi. CZ ayrıca listelemelerde; blok zincirdeki aktif adres sayısı, sosyal medya izleyicileri ve kod taahhütleri gibi başka etkenlerin de değerlendirilen kriterler arasında olduğunu ifade etti.

  Changpeng Zhao’nun Açıklamaları

  Kriterlerde ana ölçütün kullanıcı sayısı olduğunu ifade eden Zhao, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  “Bir coin’in çok sayıda kullanıcı sayısı bulunuyorsa onu listeleriz. Bu ezici derecede önemli bir özellik. Örneğin meme coin’leri düşünün, şahsen anlamasam da çok sayıda kullanıcı tarafından takip ediliyorsa onu listeleriz. Toplulukları dinliyoruz, benim fikrimin bir önemi yok. Çok sayıda kullanıcınız varsa, ürününüzün değeri vardır. Ölçüt olarak en kolay yol budur. Kullanıcı istatistiklerini başvuru formuna dahil edin, bu size ciddi ölçüde yardımcı olacak.”

  Listing Help’in Kurucusu Khitrov’un Açıklamaları

  Binance CEO’sunun açıklamalarından bağımsız olarak; kripto para listeleme odaklı olan Listing Help platformunun kurucusu Sergei Khitrov, Binance gibi büyük kripto para borsalarının, listelemenin yanı sıra işlem hacimleri sayesinde para kazandığını ve bu platformların bu sebeple küçük coin’leri listelemekle ilgilenmediğini dile getirmişti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle