Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 2 Haziran 2021

  Kripto para piyasasında yükseliş hareketlerinin görüldüğü 2 Haziran Çarşamba gününde yatırımcıların yüzünü güldüren gelişmeler yaşandı. Özellikle kripto para piyasasında öne çıkan analist ve uzmanlardan gelen pozitif açıklamalar ile birlikte Bitcoin fiyatında toparlanma sinyalleri hız kazandı.

  Bitcoin ve altcoin fiyatını etkileyen önemli gelişmeleri ve fiyat hareketlerini günün özeti özel haberimizden takip edebilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Standard Chartered birimi ve dijital varlık platformu OSL’nin ana şirketi, Avrupa’daki kurumsal ve tüzel müşteriler için bir dijital varlık alım satım girişimi kurduklarını açıkladı. Dev bankanın kripto para piyasasına girişi Bitcoin ve diğer kripto para fiyatlarına da olumlu yansıdı. 

  Dünyaca ünlü ekonomist ve kripto para analisti Alex Krüger, Bitcoin fiyatındaki düşüşün sona ermiş olabileceğini söylemesi dikkat çekti. Mevcut durumda piyasalara korkunun hakim olduğunu belirten Krüger, ne zaman korku zirveye ulaşsa devamında fiyatın hızlı yükseldiğini vurguladı. 

  Goldman Sachs’in üst düzey analisti Curie ise Bitcoin’in aslında altına eşdeğer olmadığını ve altın ile kıyaslanmaması gerektiğini vurguladı. Deneyimli analist, bakır ve Bitcoin’i “riskli varlıklar” sınıfına koyarken bunların yüksek volatilite gördüğünü belirtti. Ünlü analiste göre altın ise “risksiz varlık” sınıfında bulunuyor. 

  Tron Foundation CEO’su ve Tron, BitTorrent, Poloniex gibi birçok kripto para borsası ile projesinin arkasında olan Justin Sun, düzeltmelerden sonra yükseliş rallisi beklediğini söyledi. Kripto para dünyasının ünlü ismi, 2 ay içinde büyük bir Bitcoin rallisi bekliyor. 

  Bazı popüler analistler ve uzman isimler Günlük Aktif Adresler (DAA) endeksinin Bitcoin fiyatını tahmin etmede yardımcı olabileceğini ifade ediyor. Bitcoin günlük aktif adres sayısının düşüş yaşaması piyasadaki gerilemeyi de beraberinde getiriyor. Ancak uzmanlar, piyasanın net yönünü belirlemek için acele edilmemesi gerektiğini ifade ediyor.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Lider kripto para birimi, piyasaya yansıyan olumlu gelişmeler ile birlikte yüzde 4.85 oranında bir yükselişle 38 bin dolar barajını zorlamaya devam ediyor. Altcoinlerde iste Ethereum (ETH) yüzde 7.83 oranındaki artışla yatırımcısının yüzünü güldürüyor

  Borsalardan gelen verilere göre Binance Coin (BNB) fiyatında yüzde 17.93 oranında yükseliş olması dikkatlerden kaçmıyor. En popüler kripto para birimleri arasında yatırımcısına günün en çok kazandıran projesi ise yüzde 30’dan fazla yükselen Dogecoin (DOGE) oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle