Kripto Para

Facebook’tan Novi sonrası NFT müjdesi!

  Facebook yöneticisi David Marcus, yakın zamanda Facebook’un dijital cüzdanı Novi için çalışmalarda son aşamaya gelindiğini duyurmuştu. Marcus, şimdi de Facebook’un NFT için atağa geçtiğini açıkladı. Açıklamalara göre platform, NFT’ler ile bağlantılı özellikler ve ürünler geliştirecek. Ayrıca bu ürünler, Novi’de de saklanabilecek.

  Kripto para piyasalarının 2021 yılında elde ettiği devasa büyümenin arkasında birçok farklı etken bulunuyor. Ancak bu etkenler arasında en çok efektif olanları, büyük şirketlerin sektöre adım atması olarak görülüyor. Zira farklı alanlarda faaliyet gösteren dev şirketlerin ve kuruluşların kripto para sektörüne giriş yapması hem bireysel yatırımcıları hem de diğer benzer kuruluş ve şirketleri sektöre girme adına harekete geçirdi. Bu adımlardan birini atan Facebook da şimdilerde çalışmalarını NFT (non-fungible-token) alanında hızlandırmaya başladı.

  Facebook, NFT Evrenine Girmek İstiyor

  Facebook yöneticisi David Marcus, yakın tarihli bir blog yazısında Facebook’un dijital cüzdanı Novi hakkında açıklamalarda bulunmuştu. Marcus söz konusu yazısında, Novi’nin ABD’nin neredeyse tüm eyaletlerinde kullanıma hazır aşamada olduğunu belirtmişti. Novi’nin teknik detaylarını da anlatan Marcus, ayrıca bu çalışmalarında yasal düzenleyicilerden gereken tüm izinlerin de alındığını ifade etmişti. Facebook’un merakla beklenen dijital cüzdanıyla birlikte Marcus, şimdi de dev sosyal medya palatformunun NFT sektörüne girmeye hazırlandığını dile getirdi.

  Bloomberg’e konuşan David Marcus, Facebook’un NFT’ler ile bağlantılı ürün ve özellikleri geliştireceğini dile getirdi. Marcus yaptığı açıklamasında konuya ilişkin olarak “Kesinlikle bu evrene girmek için bazı yolları araştırıyoruz ve bunu yapmak için iyi bir pozisyonda olduğumuzu düşünüyoruz” sözlerini dile getirdi.

  David Marcus’un “NFT” Açıklamaları

  Novi dijital cüzdanı çalışmalarının başındaki isim olan Marcus, yaptığı açıklamasında Novi’nin, NFT saklama hizmeti de verebileceğini ifade etti. David Marcus bu konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verdi:

  “Novi gibi iyi bir kripto para cüzdanına sahip olduğunuzda, müşterilerinizin NFT taleplerini de nasıl karşılayabileceğinizi düşünmeye başlıyorsunuz. Bunu biz de ciddi şekilde düşünüyoruz.”

  Diem’in Ne Zaman Piyasaya Sürüleceği Belli Değil

  Bu çalışmaların yanı sıra Facebook’un uzun zamandır beklenen dijital token’i “Diem” içinse henüz net bir tarih yok. Yani Diem’in ne zaman piyasaya sürüleceği belli değil. Ancak Facebook, insanların sınır ötesi ödemelerde aracı kuruluşlardan ve fazla işlemlerden kurtulmak için Diem ve Novi’yi kullanmalarını umut ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle