Lisk (LSK) Coin Nedir? LSK Token Nereden Alınır?

  Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği Lisk (LSK) coin, son dönemde hızlı yükselişleri ile arama trendlerine girmiştir. En popüler altcoin projeleri arasına girmeye çalışan Lisk (LSK) coin nedir, nereden alınır, avantajları ve dezavantajları nelerdir gibi soruların yanıtları için yazımıza göz atabilirsiniz. 

  Lisk (LSK) Coin Nedir?

  Lisk projesi, merkezi olmayan uygulamalar (dapps), paylaşılan yazılım çalıştıran bir bilgisayar ağı üzerinden çalışmak üzere tasarlanmış özel programlardan oluşan bir platformdur. Bu platformun yerel kripto para birimi LSK coin’dir. Dapp geliştirme için en eski blok zincirlerden biri olan Lisk, 2016'dan beri resmi web sitesi aracılığıyla kullanıcılarını yol haritasının durumu hakkında güncel tutan bir blockchain projesidir.

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  Lisk projesinin temel amacı, geliştiricilerin, her ikisi de genel web geliştirmede yaygın olarak kullanılan Javascript ve TypeScript dillerini kullanarak programlar yazmalarına olanak tanımaktadır. Proje bu sayede, dapp'lerin oluşturulması için becerileri daha hızlı transfer etmelerini sağlamayı amaçlamaktadır. 

  Lisk sayesinde geliştiriciler projenin yazılım geliştirme kiti, kodlama kitaplıkları ve kripto para birimi LSK gibi kaynaklardan yararlanabilmektedir. Proje hakkında detaylı bilgilere ve Whitepaper’a https://lisk.com bağlantı adresi üzerinden ulaşabilirsiniz. 

  LSK Coin Yorumları

  Lisk projesi ayrıca, geliştiricilerin Lisk ağı içinde çalışan benzersiz blok zincirleri olarak adlandırdığı "yan zincirler" aracılığıyla özel dapp'ler ve kripto para birimleri oluşturmasına olanak tanımaktadır. Bu yan zincirler, Lisk blok zincirine bağlıdır ve Lisk dapp'lerinin ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilir. Bu tip öne çıkan özellikleri sayesinde kripto para uzmanları Lisk projesi ve LSK coin hakkında olumlu açıklamalar yapmaktadır. 

  Lisk (LSK) Coin Geleceği Ne Olur?

  Lisk blok zincirine güç veren kripto para birimi LSK coin, kilit operasyonların maliyetlerini ödemek ve yazılım kurallarında önerilen güncellemeleri oylamak için gereklidir. Bu yüzden kripto para uzmanları proje geliştikçe LSK coine olan talebin de artmasını beklemektedir. Dolayısıyla LSK coin gelecekte daha yüksek fiyat seviyelerine ulaşabilir. 

  LSK Coin Fiyatı

  Güncel verilere göre şu anda 1 LSK fiyatı %lisk+try% TL. Döviz cinsinden ise %lisk+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Lisk Coin fiyatı 24 saatte %lisk+yuzde%.

  Son dönemde inişli çıkışlı bir performans gösteren LSK coin, altcoin mevsiminin açılmasıyla birlikte ATH seviyeleri görmüştür. Gelecekte yeni zirveler yapması beklenen LSK coin hakkında analistler olumlu görüş bildirmektedir. 

  Lisk (LSK) Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

  • 1. Adım: Lisk (LSK) Coin satın almak için listeleme yapan UpBit, Hitbtc ve Bittrex, Kraken gibi borsalardan birinin web sitesine giriş yapın. 
  • 2. Adım: Borsaya üye olun.
  • 3. Adım: Hesabınızı aktif hale getirdikten sonra size uygun para transferi yöntemiyle hesabınıza para gönderin. 
  • 4. Adım: Bakiyenizi kontrol ettikten sonra borsanın kripto para satın al menüsünü kullanarak LSK coini seçin ve alım emri girin. 
  • 5. Adım: Hesabınızdaki LSK coinleri borsada veya soğuk cüzdanlarda tutabilirsiniz. 

  Avantajları Neler?

  Lisk (LSK) Coin avantajları şunlardır:

  • LSK coin, bir oyu temsil etmek için kilitlenebilir veya paylaşılabilir. 
  • LSK hissesine sahip tüm kullanıcılar, blok oluşturmaktan sorumlu olan 101 aktif delege için oy kullanır.
  • Her zaman en yüksek oyu alan 101 aktif ana zincir delegesi vardır ve blok oluşturma ödülleri kazanabilirler.
  • Kendi yan zincirlerinizi dağıtmak ve bunların üzerine blok zinciri uygulamaları geliştirmek için kullanabilirsiniz.

  Dezavantajları Neler?

  Lisk (LSK) Coin dezavantajları şunlardır:

  • Diğer kripto para birimlerinde olduğu gibi LSK coin fiyatı yüksek volatilite sebebiyle hızlı iniş ve çıkışlar gösterebilir. Bu nedenle yüksek risk barındıran bir yatırımdır.
  • Donanım cüzdanlarında tutulmayan LSK coinlerin sanal ortamda çalınma riski vardır. 

  Sonuç Olarak

  Lisk projesi, BitShares, Nxt veya Bitcoin'e benzeyen, merkezi olmayan bir ağdır. Lisk, Bitcoin'in yaptığı gibi iş kanıtı kullanmaz. LSK coin platformun yerel kripto para birimidir. Türkiye'de de oldukça fazla sayıda topluluğu bulunan Lisk projesi, köklü bir geçmişe sahip. Bu açıdan geleceğinin parlak olduğu söylenebilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle