BTC 6 haneli fiyatlara ulaşabilecek mi? Ünlü analist açıkladı

  Kripto para piyasalarında Bitcoin (BTC) fiyatının tekrar hareketlenmeye başlaması yatırımcılarda bir umut ve heyecan yarattı. Ünlü analist Ben Armstrong da yaptığı analizler ile yatırımcıların bir kez daha heyecanlanmasını sağladı. Armstrong söz konusu paylaşımlarında BTC için yılsonu hedeflerini dile getirdi. Armstrong’un 6 haneli fiyat hedefi dikkat çekiyor.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 2021 yılına büyük umut ve büyük yükselişler ile giriş yaptı. Bu güçlü girişin etkileri Bitcoin’de ve haliyle genel anlamda kripto para piyasalarında yaklaşık dört ay boyunca hissedildi. Zira bu süreçte Bitcoin rekorunu tazeleyerek yatırımcılarına ciddi kazançlar sağladı. Ancak Mayıs ayında gelen çöküş, bu kazançların çok büyük bir kısmını sildi attı. Mayıs ayı ortalarından bu yana beklenen yükselişeler 21 Temmuz’dan itibaren kendisini göstermeye başlayınca, piyasalarda heyecan ve yükseliş beklentileri de artmaya başladı.

  Kripto para piyasasında Bitcoin’in yükseliş sinyallerine paralel olarak artan heyecana bir katkı da ünlü analist Ben Armstrong’dan geldi. Ünlü analist, yükselişe geçen Bitcoin’in yükselmeye devam edeceğini düşünüyor. Armstrong beklentilerinin dayanaklarını da açıklayarak kripto para yatırımcılarına moral de verdi. Kendisinden oldukça emin şekilde yükseliş beklentilerini paylaşan Armstrong’a göre BTC 6 haneli fiyat seviyelerine ulaşacak.

  Armstrong’a Göre BTC Yükselişi “Kesinlikle” Devam Edecek

  Daha önce birçok kez başarılı tahminlerde bulunmuş olan Ben Armstrong’a göre Bitcoin, yükselişlerine “kesinlikle” devam edecek. Armstrong birden çok ölçüm grafiğinin ve modellemenin bunu işaret ettiğini düşünüyor. Söz konusu paylaşımının başında Armstrong, ünlü analist PlanB’nin ortaya attığı stok akışı (S2F) modelinden yola çıktı. Armstrong, bu modellemenin Bitcoin halving ile olan ilişkisinin de pozitif sinyaller verdiğini iddia etti.

  Ben Armstrong’un Açıklamaları

  Ben Armstrong’a göre BTC S2F oranı ile her 4 yılda bir yarılanan BTC üretim mekanizması olan BTC halving tam olarak birleşme gösteriyor. Armstrong, BTC için PlanB’nin işaret ettiği 100 bin dolar ve 288 bin dolar fiyat hedeflerini destekliyor. Konuya ilişkin olarak Ben Armstrong’un ifadeleri şöyle:

  “Bu noktada 288 bin dolarlık seviyeye büyük ihtimalle bu yıl için ulaşılamaz bir durumda. Fakat daha önce Bitcoin’in çok kısa zaman aralıklarında ikiye hatta üçe katlandığını gördük. Bu yılın başlarında, sadece bir ayda 30 bin dolardan en yüksek 50 bin dolara çıkan fiyatları gördük. Şubat ayında Bitcoin neredeyse yüzde 100 artış gösterdi. Bu yine olabilir.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle