Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 25 Haziran 2022

  Kripto para piyasasındaki konsolidasyon süreci devam ederken en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı yakından takip ediliyor. Yatırımcılar, BTC ve popüler altcoinlerde yeni bir rallinin başlamasını isterken henüz bu yönde sinyaller görülmemesi can sıkmaya devam ediyor.

  25 Haziran 2022 Cumartesi gününde BTC ve popüler altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  ProShares Short Bitcoin Strategy isimli ETF’de bulunan 544.2 BTC, yatırımcılardan büyük ilgi görmeye devam etti. Henüz yeni bir ETF olmasına rağmen, ProShares Short Bitcoin Strategy daha şimdiden en büyük ikinci BTC ETF fonu haline geldi. Bu fona ilginin ardında Bitcoin fiyatındaki son düşüş hareketinin etkili olduğu belirtildi.

  ABD’li bankacılık devi Goldman Sachs, iflas iddiaları ile gündeme gelen kripto kredi platformu Celsius'un varlıklarını satın almak için harekete geçti. Yatırımcılardan 2 milyar dolar toplayarak bu şirketi satın almayı hedefleyen dev banka, bu sayede kripto para sektöründeki sarsılan güveni yeniden tesis edecek. 

  Arnavutluk’ta yeni mevzuata göre kripto paraları vergilendirmeye başlayacak. Artık yatırımcılar, kripto paradan gelen yıllık kazançlarının yüzde 15’ini devlete verecek. Ticari amaçlardan elde edilen kazançlar ise işletmeler kapsamında ayrıca vergilendirilecek.

  Avusturya merkezli kripto para yatırım platformu Bitpanda, personel sayısını yaklaşık 1000’den 730 kişiye düşüreceğini ve son dönemdeki iş ilanlarını iptal edeceğini açıkladı. Şirket bu konuyla ilgili açıklamasında gereğinden hızlı büyüdüklerini öne sürdü. 

  Lido Finance, Ethereum 2.0 ağındaki hakimiyetini azaltıp azaltmama konusunda karar vermek üzere bir oylama başlattı. Buna göre Lido DAO üyeleri likit stake protokolünün Ethereum 2.0 stake havuzundaki hakimiyetini azaltmak için adımlar atıp atmaması konusunu oylamaya başladı.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Kripto para borsalarından gelen son verilere göre BTC ve ETH fiyatlarında yatay yönlü hareketlilikler görülüyor. BNB, XRP, SOL ve DOGE fiyatlarında ise kademeli gerileme yaşanması yatırımcıları tedirgin ediyor. Piyasa değerine göre en büyük ilk 10 kripto para birimi listesinde en fazla kayıp yüzde 3.14 düşen SOL coinde görülüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle