Kripto Para

BTC ve ETH arasında yeni köprü kuruluyor

  Lider kripto para birimi Bitcoin ile lider altcoin Ethereum arasında köprü olan Badger Bridge duyurusu yapıldı. Köprüyü başlatan merkeziyetsiz finans protokolleri ise blockchain dünyasının öne çıkan isimleri Badger DAO ve RenVM oldu…

  Merkeziyetsiz finans protokolleri Badger DAO ve RenVM, yeni bir ortaklık gerçekleştirerek Bitcoin ile Ethereum arasında köprü kurduklarını duyurdu. Bu yeni köprü Bitcoin (BTC) sahiplerinin ellerinde tuttukları varlıkları, Ethereum’a (ETH) aktarmalarına olanak tanıyacak. Aynı zamanda sadece tek tıkla getiri sağlayan kasalara da aktarım yapma fırsatı sunacak.

  Badger geliştiricileri köprü duyurusunda konuyla ilgili detaylı açıklamalarda bulundu: “Badger Bridge, kullanıcıların tokenize Bitcoin'den aynı uygulamada işlem yaparak anında getiri sağlamalarına olanak sağlayan türünün ilk örneğidir. Badger uygulamasında Badger Bridge'i başlatarak, kullanıcıların Bitcoin'lerini kullanmaları için tek duraklık mağaza olma misyonumuzda önemli bir adım attık.”

  Bitcoin Dönüşümlerini Hızlandırabilir

  Kripto para basınında geniş yankı uyandıran duyuruya göre 2020 yılının Haziran ayından beri 1.3 milyar dolardan fazla 25 bin adedin üzerindeki BTC, Wrapped Bitcoin’e (WBTC) dönüştürüldü. RenVM tarafından yapılan bu dönüşüm, kripto para kullanıcılarının da beğenisine sunuldu ve DeFi alanının popülerlik kazanmasına yardımcı oldu.

  Konuyla ilgili açıklama yapan RenVM CEO’Su Michael Burgess şunları söyledi: “BadgerDAO, DeFi alanında BTC kullanımı için tek duraklık mağaza haline geliyor ve RenVM, bu özelliği kullanıcılarına sorunsuz birlikte işlerlik sunarak destekliyor. Birlikte BTC ve DeFi'ın yayılımını ve kullanımını gerçekten artırıyoruz.”

  BADGER ve REN Fiyatında Yükseliş Başladı

  Ren ile entegrasyon kapsamında Bitcoin – Ethereum köprüsü üzerinden RenVM markasının kaldırılacağı öğrenildi. DeFi kullanıcıları bu yüzden doğrudan BadgerDAO’nun Badger Bridge sayfasına yönlendirilecek. Ren, markası görünmemesine rağmen yine de altyapı sağlama işlemlerine devam edecek.

  Bu gelişmelerin ardından BadgerDAO’nun yerel kripto para birimi BADGER fiyatında da hızlı bir yükseliş rallisi başladı. Altcoin yatırımcıların radarına takılan bir diğer kripto para birimi REN fiyatında da artış yaşandığı görüldü. Kripto para analistleri her iki altcoin projesinde de yükselişin devam edebileceğini aktardı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle