Kripto Para

JPMorgan, iflas eden Celsius’un yöneticisini işe aldı!

  Haziran ayında çekim işlemlerini donduran ve Temmuz ayında iflas başvurusunda bulunan kripto kredi platformu Celsius’ta 8 ay boyunca görev yapmış olan Aaron Iovine, ABD merkezli dev yatırım bankası JPMorgan’da yeni görevine başladı.

  Kripto para piyasalarının geleneksel finans piyasaları ile iç içe geçmeye başlaması, kripto toplulukları tarafından olumlu karşılanıyor. Zira bu karşılıklı adımların, kripto para piyasasından uzak olan geleneksel finans yatırımcılarını da sektöre çekebileceği düşünülüyor. Bununla birlikte, büyük bankacılık ve finans kuruluşlarının kripto paralara dokunana olumlu adımlar atması, piyasalarda heyecan yaratıyor. Buna benzer bir durum, ABD merkezli dev yatırım bankası JPMorgan kanadında yaşandı.

  JPMorgan’dan “Tartışma Yaratacak” Atama!

  Kripto kredi platformu Celsius, Mayıs ayında yaşanan kripto çöküşünden sonra 12 Haziran’da çekim işlemlerini dondurduğunu açıkladı. Şirket, daha sonra Temmuz ayının başlarında ABD mahkemelerine iflas başvurusunda bulundu. “Batık kripto bankası” olarak anılan Celsius platformunda Şubat - Eylül arasında “şirket politikası ve regülasyonlardan sorumlu” yönetici olarak görev yapmış olan Aaron Iovine, Bloomberg’in haberine göre JPMorgan’da yeni görevine başladı.

  Celsius’tan Sonraki Adresi JPMorgan Oldu

  Aaron Iovine, JPMorgan bankasında artık dijital varlık politikalarından sorumlu yönetici olarak görev yapmaya başlayacak. Ünlü yöneticinin, kripto para piyasasını da etkileyen Celsius iflasından sonra hayatına hiçbir şey olmamış gibi devam etmesi birçok kripto para kullanıcısını rahatsız etmiş olsa da JPMorgan gibi dev bir bankanın kripto para odaklı adımlarını güçlendirme çabası, sektörde pozitif karşılanıyor. Ancak yine de Iovine Eylül’de Celsius’tan ayrılmış olsa da Celsius mağdurlarının kendisiyle bağını koparmadığı biliniyor.

  CEO Jamie Dimon’ın Açıklamaları Sonrasında Açılan Departmana Geldi

  Celsius mağdurları, Aaron Iovine’nin ismini “alacaklıların suçladığı yöneticiler” isimli mahkeme dosyasına ekledi. Ancak yine de Iovine, kariyerine “bir şekilde” devam ediyor. Öte yandan Aaron Iovine’nin yeni adresi olan JPMorgan’ın ünlü CEO’su Jamie Dimon’ın da kripto paralara karşı sert bir tavır takındığı biliniyor. Dimon geçtiğimiz hafta kripto paralar ile ilgili yaptığı bir açıklamada, dijital varlıklar için “merkezi olmayan ponziler” olarak tanımlamıştı.

  Aaron Iovine’nin JPMorgan çatısı altında göreve getirildiği departman, Jamie Dimon’ın bu açıklamalarından hemen sonra açıldı. Bilindiği üzere JPMorgan, müşterilerine kripto para hizmetleri de sağlıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle