Bitcoin yatırımcılarına 10 yıl bekleyin tavsiyesi

  Yüklü miktarda BTC alımları ile gündeme gelen MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, yatırımcılara tavsiyede bulundu. Ünlü isim Bitcoin’i alışveriş ödemeleri yerine 10 yıl korumanın faydalı olacağını söyledi…

  Kripto para basınında sık sık gündem olan ünlü isimlerden MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, yeni açıklamalarıyla da yatırımcının dikkatini çekmeyi başardı. Ünlü isim, bazı kripto para kullanıcılarının yaptığı gibi Bitcoin’i alışveriş yapmak için kullanmanın mantıklı olmadığını söyledi. Bitcoin’in değer saklama aracı olma özelliğine dikkat çeken Saylor, “Birikiminizi on yıl boyunca korumak istiyorsanız Bitcoin alın.” dedi.

  Güncel verilere göre Türk Lirası cinsinden BTC fiyatı 1 Bitcoin %bitcoin+try% TL. Amerikan Doları cinsinden güncel BTC fiyatı 1 Bitcoin %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son 24 saatte BTC fiyatı %bitcoin+yuzde%.

  Rezervlerinde 70 binden fazla Bitcoin bulundurmasıyla sektörün en büyük kurumsal BTC yatırımcıları arasında yer alan MicroStrategy CEO’su Michael Saylor yine gündeme geldi. Katıldığı televizyon yayının ekonomi programına konuk olan Saylor, Bitcoin’i bir yatırım enstrümanı olarak değerlendirdi ve onun altın pazarından büyük pay koparacağını aktardı.

  Bitcoin Kullanıcılarının Sayısı Artacak Mı?

  Bir akıllı telefonu ve internet erişimi bulunan pek çok insan, kripto para dünyasına giriş yapabiliyor. Bitcoin’in kullanımı, internet ağının yaygınlaşması ile birlikte daha geniş bir kitleye ulaşabiliyor. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’un konuk olduğu programda BTC’nin özellikle enflasyonun yüksek olduğu ülkelerde kullanışlı olabileceği vurgusu yapıldı.

  Bitcoin’i her zaman dijital altın olarak gören Saylor, Bitcoin kullanımının artacağını şu şekilde ifade etti: “Günün birinde yedi-sekiz milyar insan, birikimlerini koruyabilmek için telefonunda bir külçe dijital altın tutuyor olacak. Google’ın trilyon dolarlık bir ağ haline gelmesi 22; Amazon’un 24, Apple’ın 42, Microsoft’un 44 yıl sürdü. Bitcoin, 12 yılda trilyon dolarlık dijital bir para sistemi haline geldi. Dünyanın bu şeye ihtiyacı var.”

  Bitcoin Yatırımcılarına Tavsiye

  ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, pazartesi günkü açıklamasında Bitcoin ile işlem yapmanın “verimli olmadığını” söyledi. Bu noktaya değinen Saylor, alışveriş yerine Bitcoin yatırımını tutma üzerine yapılması gerektiğine dikkat çekti: “Bitcoin harcama yapmak için kullanılmaz. Birikim için kullanılır. Bitcoin’in son on yıl içerisinde, %200 gibi bir yıllık bileşik büyüme oranı vardı. Eğer on yıllık bir birikim yapmak istiyorsanız, tek bir işlem yapmanız yeterli. Tüm paranızı Bitcoin’e yatırıp, on yıl bekleyin.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle