Kaleo BTC ve ETH’den rekor bekliyor!

  Bitcoin (BTC) fiyatı için Mayıs ayından bu yana çift yönlü tahminler geliyor. BTC geçtiğimiz hafta 40 bin doları test etti ancak yukarı yönlü tahminlerde bulunanların kırılma beklentisini karşılayamadı. Ancak kripto para piyasalarının en ünlü analistlerinden Kaleo hem Bitcoin hem de Ethereum (ETH) için yeni rekorların görüleceğini iddia etti.

  Bitcoin (BTC) Mayıs ayında, tüm zamanların rekor fiyatı göz önüne alındığında %50’den fazla değer kaybederek 30 bin dolar bandına kadar geriledi. Benzer şekilde neredeyse diğer tüm kripto paralar da bu düşüşe kayıtsız kalmadı ve sert geri çekilmeler yaşadı. Ardından 15 Haziran tarihinde Bitcoin 41 bin dolara kadar yükseldi ancak bu yükseliş de kalıcı olmadı. 13-20 Haziran tarihleri arasında Bitcoin’in değer kaybı %4, Ethereum’un (ETH) değer kaybı da %11 seviyesine ulaştı.

  Kaleo’nun BTC ve ETH Fiyat Tahminleri

  Bitcoin ve onu takiben Ethereum’da görülen düşüş eğilimi, fiyat tahminlerinin de genellikle aşağı yönlü güncellenmesine neden oluyor. Ancak kripto para piyasalarının en popüler analistlerinden biri olan Kaleo için bu durum pek de geçerli sayılmaz. Twitter üzerinden tahminlerini paylaşan Kaleo, hem Bitcoin’in hem de Ethereum’un bu yılın ikinci yarısında rekor kıracağını düşünüyor. Kaleo’ya göre 2021 sonu görmeden Bitcoin 100 bin doların üzerine çıkacak. Öte yandan ünlü analist Ethereum’un da aynı süreçte 10 bin dolar üzerine çıkmasını bekliyor.

  Yeni Rekorlar İçin BTC ve ETH Ne Yapmalı?

  Kaleo’nun tahminine bakıldığında Bitcoin’in bu seviyeye ulaşması için ilk olarak 64 bin dolar seviyesindeki rekor bandına yükselmesi, oradan da yaklaşık %50 değer artışı yaşaması gerek. Bir diğer yandan Ethereum’un ise henüz hiç 5 bin dolar seviyesine ulaşmamış olduğu biliniyor. Bu durumda Kaelo’nun haklı çıkması için, aynı süreçte Ethereum’un daha güçlü bir performans sergilemesi gerekiyor.

  Kaleo Rekor Sonrası Çok Büyük Düşüş Bekliyor

  Kaleo tahminlerini paylaşırken bunların dayanağını ise kurumsal yatırımcılar ve altcoin sezonuna bağladı. Ünlü analiste göre bir kez daha piyasada altcoin sezonu görülecek. Kaleo, bu olası yeni rekorlardan sonra, çok daha sert düşüşlerin geleceğini de öne sürdü. Analiste göre ETH bu büyük geri çekilmede %90’a yakın çok sert değer kaybı yaşayacak.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle