Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 8 Aralık 2021

  Kripto para piyasasında tam toparlanma sinyalleri görülürken yaşanan düzeltmeler yatırımcıları tedirgin ediyor. En büyük kripto para birimi Bitcoin, 50 bin dolar seviyesinin üzerinde tutunmaya çalışırken altcoinlerde de hareketli saatler yaşanıyor. Popüler altcoin projelerinde sert satışlar gelmesi yatırımcıları endişelendiriyor.

  8 Aralık 2021 Çarşamba gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen gelişmeleri özel haberimizden takip edebilirisiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Kripto paralara regülasyon yapması beklenen ülkelerden biri olan Avustralya son hamlesiyle dikkat çekti. Hükumetin son 25 yılın en kapsamlı ödemeler yasasını çıkaracağı ve buraya kripto paraları da dahil edeceği öne sürüldü. Avustralya Hazine Bakanı getirilecek kanunları bir reform olarak tanımladı.

  Ödeme devi Visa, müşterilere ve iş ortaklarına kripto paralar konusunda yardımcı olmak üzere Küresel Kripto Danışmanlık Hizmeti vermeye başladığını duyurdu Visa tarafından yapılan son araştırmada, katılımcıların yaklaşık üçte birinin bir yatırım veya değişim aracı olarak kripto paralarla doğrudan ilgilendikleri kaydedildi.

  Altcoinlerde ise Ethereum yatırımcılarını sevindiren gelişmeler yaşandı. Brezilya’nın en büyük yatırım bankası BTG Pactual, Ethereum’a yatırım yapmak üzere yeni bir fon başlattı. BTG Pactual Reference Ethereum 20 adlı fon, yüzde 20 Ethereum’a yüzde 80 sabit gelire yatırım yapacak. 

  Kripto para serbest yatırım fon şirketi Three Arrows Capital'ın kurucu ortağı Su Zhu'nun Kasım ayındaki "Artık Ethereum'u bıraktım" açıklaması yatırımcıların dikkatinden kaçmamıştı. Şirket bu sözüyle çelişip, tam 400 milyon dolarlık Ethereum aldı. Konu hakkında açıklama yapan Zhu, "Bu tür panik satışlarını tabii ki değerlendireceğiz" ifadelerini kullandı. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Borsalardan gelen güncel verilere göre Bitcoin fiyatı yüzde 3.67 oranında değer kaybıyla yeniden 49.111 dolarlı seviyelere kadar geriledi. Popüler altcoin ETH ve XRP fiyatlarında yüzde 1 civarında düşüşler yaşanıyor. Kripto para piyasasında ilk 10 içinde yer alıp en fazla değer kaybeden proje yüzde 5.45 düşen SOL coin oldu. Öte yandan BNB coin fiyatında piyasa genelindeki düşüşe rağmen yükseliş olması yatırımcıları sevindiriyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle