Kripto Para

Bu hafta altcoin yatırımcıları için izlenecek gelişmeler

  Kripto para uzmanları, 8-14 Şubat tarihleri arasında altcoin yatırımcılarını hareketli günlerin beklediğini söyledi. Bu hafta altcoin yatırımcıları tarafından yakından takip edilmesi gereken gelişmeler neler?

  Ethereum merkeziyetsiz ve açık kaynaklı blockchain sistemindeki gelişme altcoin yatırımcılarının radarına takıldı. 8 Şubat tarihinde Ethereum, CME Group vadeli işlemler bölümünde listelenmeye başlıyor. Bu gelişmenin hem ETH yatırımcıları hem de diğer altcoin yatırımcıları açısından önemli detayları bulunuyor. 

  Buna göre Ether, genellikle kurumsal yatırımcılara hitap eden CME Group’ta Bitcoin’in ardından listelenen ikinci kripto para olmasıyla dikkat çekti. Kripto para uzmanları, bu gelişmenin Ethereum’un kurumsal yatırımcılar tarafından benimsenmesine katkı sağlamasını bekliyor.

  Haftanın Önemli Altcoin Gelişmeleri

  8 Şubat tarihinde SFP token için Binance Launchpad üzerinde ilk borsa arzı (IEO) gerçekleşiyor. Bilindiği üzere SafePal, yatırımcıların merkeziyetsiz varlıklarını korumalarına olanak tanıyan güvenli ve güçlü bir kripto para cüzdanıdır. Bu borsanın, Binance tarafından yatırım alan ve desteklenen ilk donanım cüzdanı olması da altcoin yatırımcıları tarafından yakından takip edildi. SafePal kripto para cüzdanı, IEO’su gerçekleşecek olan yerel kripto parası SFP ile kullanıcılarına birçok fayda sağlamayı hedefliyor. 

  Yine 8 Şubat tarihinde gerçekleşecek bir başka altcoin gelişmesi de Finxflo (FXF) kripto para birimiyle ilgili olarak takip ediliyor. Finxflo, kendini dünyanın ilk regüle edilmiş küresel CeDeFi protokolü ve kripto para borsa aggregator’ü olarak tanımlar. Bu tarihte FXF IDO’su Polkastarter borsasında gerçekleşiyor. Bu sayede token arzının %2’sine denk gelecek şekilde 4 milyon FXF piyasaya sürülecek.

  Altcoin Yatırımcıları İçin Önemli

  9 Şubat gününde de UMB, Polkastarter DEX’te IDO gerçekleştiriyor ve Uniswap platformunda listeleniyor. Böylelikle UMB Token, Polkastarter’da 2 havuzda bulunabilecek. Altcoin yatırımcıları, Uniswap’te listelenecek olan UMB tokenı UMB/ETH havuzunda bulabilecekler.

  10 Şubat tarihinde ise en popüler kripto para borsası Binance üzerinde delist işlemi gerçekleşecek. Blockmason Credit Protocol (BCPT), CyberMiles (CMT), Time New Bank (TNB) ve VIBE (VIBE) tokenları borsadan kaldırılacak. Bu tarihte 4 token için tüm paritelerde alım-satım ve çekme-yatırma işlemleri tamamen durdurulacak olması altcoin yatırımcıları için çok önemli bir gelişme olarak görülüyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle