Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 5 Aralık 2023

  En büyük kripto para birimi Bitcoin’de (BTC) kritik direnç seviyesini test ettikten sonra yatay görünüm çiziyor.

  BTC ve altcoinlerde yükseliş beklentisi devam ederken 5 Aralık 2023 salı günü Bitcoin ve altcoin piyasasında yaşanan en sıcak gelişmeleri gün sonu özetimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Dev kripto para borsası Binance 6 paritede komisyonsuz alım satımı başlattı: Ethereum (ETH), Binance Coin (BNB), XRP, Solana (SOL), Dogecoin (DOGE) ve Chainlink (LINK)’in FUSD paritelerindeki işlemlerin sıfır komisyon ile yapılacak.

  Ordinals protokolü üzerinde çalışan ORDI tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasıyla kayda değer bir yükseliş trendine girdi. ORDI fiyatı gün içinde yüzde 28 değer kazanırken son 1 haftada değerini yüzde 114 arttırdı.

  BTC’yi yasla para ilan eden El Salvador, uzun süre zararda kaldıktan sonra BTC’nin 42 bin doları test etmesiyle yaklaşık 3 milyon dolar kazanç sağladı. Başkan Nayib Bukele, uzun vadeli yatırımlarına devam edeceklerinin sinyalini verdi.

  Dünyanın en büyük varlık yönetim şirketi BlackRock, spot BTC ETF başvurusunu güncelledi. Borsa yatırım fonu için başlangıç sermayesi olarak 100 bin dolarlık tohum yatırım aldığını duyurdu.

  Bir süredir BTC biriktiren balina, bugün Binance borsasına 1000 BTC daha aktardı. Lookonchain verilerine göre piyasa yükseldikçe kademeli satış yapan balinanın cüzdanında 3000 BTC daha bulunuyor.

  İş zekası firması MicroStrategy’nin BTC yatırımından kazancı artmaya devam ediyor. Son olarak 30 Kasım’da 174,530 BTC satın alan şirketin toplam kârı 2 milyar dolara ulaştı.

  ABD’li madencilik şirketi Riot Platforms, 290 milyon dolarlık yeni nesil madencilik cihazı sipariş etti. Bu, son dönemdeki en büyük sipariş olarak kaydedildi.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  BTC ve altcoinlerdeki yükseliş yerini inişli çıkışlı hareketlere bıraktı. Bu süreçte kripto para basınında önemli haberler gündeme geldi. Güncel verilere göre BTC %bitcoin+usd% dolardan, altcoinler ise şu fiyatlardan işlem görüyor:

  • ETH - %ethereum+usd% dolar
  • XRP - %ripple+usd% dolar
  • ADA - %cardano+usd% dolar
  • SOL - %solana+usd% dolar
  • LTC - %litecoin+usd% dolar

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle