Twitter CEO’sundan yeni BTC planları!

  Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, Twitter üzerinden paylaşımlarda bulundu. Dorsey, Square şirketinin yeni planlarını açıkladı. Açıklamaya göre finansal hizmet şirketi Square’in, Bitcoin (BTC) için bir donanım cüzdan oluşturma planı bulunuyor. Dorsey, proje kaynaklarının açık olacağını ve kripto para topluluklarını içereceğini söyledi.

  Kripto para piyasasında ilk kez Bitcoin (BTC) yatırımı yapan kurumsal şirket MicroStrategy oldu. MicroStrategy’nin başlattığı bu akıma daha sonra finansal hizmet şirketi Square de katıldı. Square’in BTC yatırımı yapmış olması, piyasada bu konudaki güveni tazeledi ve diğer kurumsalların da olası BTC yatırımlarına daha ılımlı bakmasını sağladı. Ancak Square CEO’su Jack Dorsey’in açıklamalarına bakılırsa şirketin BTC ile ilgili çalışmalarını yatırım yapmakla sınırlı kalmayacak.

  Jack Dorsey’in Açıklamaları

  Twitter üzerinden şirketin yeni BTC planlarını paylaşan Dorsey, 14 bölümlük bir tweet serisi ile planlarının aşamalarını aktardı. Dorsey, Bitcoin için bir donanım cüzdanı oluşturma planlarının olduğunu açıkladı. Ayrıca ünlü CEO bu projenin tasarım ve geliştirme adımlarında açık kaynaklar olacağını, projenin kripto para topluluklarını da içereceğini ifade etti. Konuya ilişkin olarak Jack Dorsey’in yer verdiği ifadeler şöyle:

  Square Bitcoin için bir donanım cüzdanı yapmayı düşünüyor. Bunu yaparsak, yazılımdan donanım tasarımına kadar tamamen açık bir şekilde ve toplulukla işbirliği içinde inşa edeceğiz. Bu düşünceyi yol gösterici ilkelerimizden bazılarını paylaşarak, doğru yoldan başlatmak istiyoruz.”

  BTC Depolama Sorunu ve Dorsey’in Çözüm Planı

  Açıklamalarının devamında Dorsey, hizmete sunulacak olan ürünlerin içeriğine ilişkin de bazı detayları paylaştı. Dorsey, söz konusu ürünlerin Bitcoin’in sansür direncini ve izinsiz ilkelerini takip eden geniş çaplı bir planlamada olduğunu dile getirdi. Konuya ilişkin olarak Dorsey şu ifadelere yer verdi:

  “Bizi bu noktaya getiren ve katkıda bulunan herkese saygılarımı sunuyorum. Depolama sorununun önündeki en büyük engel nedir?”

  Dorsey, kullanıcılar ve kripto para borsaları için Bitcoin’in depolanmasının bir problem olduğunu düşünüyor. Dorsey, depolama konusunda “ya tam olacak ya da hiç olmayacak” bakış açısına sahip değil. CEO’nun sunduğu çözüm planının “assited self-custody” (kendi kendine bakım asistanı) olduğunu dile getirdi. Dorsey, çözüm önerisinin özellikle de mobil kullanıcıları kapsadığını ifade etti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle