Arthur Hayes BTC'de tartışılan dip seviyeyi açıkladı!

  Türev borsası BitMEX’in eski CEO'su Arthur Hayes, kripto para sektörünün geleceğini değerlendirdi. En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) hakkında açıklamalar yapan uzmanın BTC’de beklediği dip seviye yatırımcıların dikkatinden kaçmadı.

  Kripto para dünyasının popüler türev borsalarından BitMEX’in eski CEO'su Arthur Hayes önemli açıklamalar yapmaya devam ediyor. Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği uzman, Bitcoin fiyatına ilişkin tahminlerde bulundu. Kripto para piyasasının geleceği hakkında görüşlerini paylaşan Hayes, BTC’de dip seviyeyi açıkladı.

  Son dönemde kripto para yatırımcılarının piyasadaki düşüşün derinleşebileceği konusunda endişeleri öne çıkıyor. Geçtiğimiz hafta 25 bin dolar desteğine kadar gerileyen BTC geleceğinde belirsizlik sürüyor. Arthur Hayes, Fed’in zor durumda olduğu halde bunun farkında olmadığını vurguladı.

  Fed Yakında Para Basmaya Başlayacak

  Hayes’e göre Fed, ABD hazine piyasasını kontrol edemiyor ve parasal genişlemenin hızlı bir şekilde başlayacağının farkına henüz varamadı. Fed’in bu yılın başlarında bunu hamlesini kanıtladığını söyleyen BitMEX eski CEO’su “FED, bölgesel banka iflaslarından kaynaklanan sorunları “kurtarmak” için bilançosunu birkaç işlem günü içinde yüz milyarlarca dolar genişleterek para politikasını gevşetti. Sorunlu bir ABD Hazine piyasası, Bitcoin gibi sınırlı arzlı riskli varlıklara faydalıdır.” dedi.

  BTC Fiyatı 20 Bin Doların Altına Düşmeyecek

  Son dönemde kripto para basınında sık sık gündeme gelen düşüş senaryoları Hayes’in dikkatinden kaçmadı. Kripto para uzmanı, ana akım finans medyasının kripto para fiyatlarında sert düzeltme geleceği konusunda kıyamet tellallığı yaptığını vurguladı: “Kriptoya yakında girecek birçok nakit bulunuyor. Kimileri Bitcoin’in 20 bin doların altına düşeceğine inanıyor, ancak ben Q3’ün başında 25 bin dolar civarında akümüle olacağımızı düşünüyorum.”

  Arthur Hayes, en büyük kripto para birimi BTC fiyatının 25 bin dolarlı seviyelerden yeni bir yükseliş hareketi başlatmasını bekliyor. Fed’in faiz düşürmeye başladığı dönemde ise BTC ve kripto paralar mega boğa sezonunu yaşayacak.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle