Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 31 Mayıs 2023

  FED açıklamaları ile faiz baskısını hisseden kripto para piyasaları bugün karışık seyrediyor. Bitcoin 27 bin doların hemen üzerine kadar gerilerken, altcoin’lerde düşüş ağırlıklı bir işlem günü devam ediyor.

  31 Mayıs 2021 Çarşamba günü kripto para piyasalarındaki sıcak gelişmeleri gün sonu özetimizden takip edebilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  En büyük kripto para birimi Bitcoin’de (BTC) gözler aylık kapanışa çevrildi. Eğer mevcut fiyatlardan bir kapanış gerçekleşirse lider kripto para birimi aylar sonra ilk kez yüzde 6,5 oranında değer kaybı ile eksi kapatacak!

  Bitcoin standardı isimli kitabın yazarı Dr. Saifedean Ammous, El Salvador’a danışmanlık yapacak. 2018 yılında yazdığı kitapla tanınan ünlü isim çeşitli ekonomi politikaları ile ilgili El Salvador Ulusal Bitcoin Ofisi’ne danışmanlık yapacağını duyurdu.

  Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Optimism (OP) ağ yükseltmesini ve hard forku destekleyeceğini duyurdu. Borsadan yapılan açıklamada, “Optimisim ağ yükseltmesi ve hard fork, 6 Haziran 2023 19.00’da (TSİ) gerçekleşecek” ifadeleri kullanıldı.

  Bugün ABD Merkez Bankası’nın (FED) Clevelend Başkanı Loretta Mester’in açıklamaları piyasaları vurdu! Faiz artırımları hakkında Financial Times’a konuşan Mester’in, “Artırımları durdurmak için sebep göremiyorum” açıklamaları ardından BTC fiyatındaki yükseliş ivmesi kırıldı.

  Uzlaşıya varılan Amerika Birleşik Devletleri (ABD) borç krizi hakkında konuşan ABD Cumhuriyetçi Parti Temsilcisi McHenry, bugün anlaşmanın tamamlanması gerektiğini söyledi. Konu ile ilgili konuşan McHenry, “Borç tavanı anlaşması bugün kabul edilmeli. Yasayı kabul ettirmek için yeterli oyumuz var.” dedi.

  Clevelend FED Başkanı Loretta Mester’in faiz açıklaması ile geri çekilen Bitcoin için sahaya ünlü kripto para analisti Michael van de Poppe çıktı! Yakın vadede BTC için önemli olan kritik seviyeler ünlü analist tarafından 27 bin dolar ve 26 bin 600 dolar olarak paylaşıldı.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Clevelend FED Başkanı açıklamaları ile gerileyen BTC şu anda %bitcoin+usd% dolar fiyatla 27 bin dolar üzerinde tutunmaya çalışıyor. Ethereum’un %ethereum+usd% dolardan el değiştirdiği bugün bazı önemli kripto para birimlerindeki güncel fiyatlar şu şekilde:

  • XRP - %ripple+usd% dolar
  • DOGE - %dogecoin+usd% dolar
  • ADA - %cardano+usd% dolar
  • LTC - %litecoin+usd% dolar
  • SOL - %solana+usd% dolar

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle