Kripto uzmanından rugpull uyarısı! Bu altcoin sıfırlanabilir

  Kripto para topluluğunun yakından tanıdığı isimlerden ZachXBT, son dönemde adından söz ettiren bir altcoin projesi hakkında uyarılarda bulundu. Deneyimli kripto dedektifi, bu projede yakın zamanda rug pull yapılacağını iddia etti.

  Anonim kripto para uzmanı olarak adını duyuran ZachXBT yine çok önemli bir uyarıyla gündeme geldi. Geçmişte kripto paralarda yapılan dolandırıcılık faaliyetleri hakkında detaylı analizler ve uyarılar yapmasıyla bilinen uzman bu sefer altcoin yatırımcılarını uyardı. ZachXBT’e göre yakın zamanda piyasaya sürülen bir kripto para projesinde dolandırıcılık yapılacak.

  Ünlü kripto para uzmanı ZachXBT, Scroll ağında işleme açılan Lendora Protocol hakkında çarpıcı iddialarda bulundu. Anonim kripto para dedektifi bu projenin potansiyel dolandırıcılık faaliyetleri ile ilişkili olduğunu söyledi. Bunun bir dolandırıcılık ürünü olabileceğini söyleyen ZachXBT, birkaç tehlikeli sinyale dikkat çekti.

  Lendora Protocol’de Dolandırıcılık Şüphesi

  Kripto para yatırımcılarını “rug pull” gibi dolandırıcılık olaylarına karşı uyaran ZachXBT son olarak Lendora Protocol’ü gündemine taşıdı. Uzman, Lendora ekibi multisig cüzdanı tarafından toplanan 83 bin doların Kokomo “exit dolandırıcılığından” geldiğini öne sürdü. Buna benzer bir olayda Kokomo Finance ekibi yatırımcılardan topladığı 4 milyon dolarlık fonla ortadan kaybolmuştu.

  ZachXBT takipçilerine yaptığı uyarıda Lendora Protocol kullanıcılarının Kokomo Finance ve Bass Exchange exit dolandırıcılıklarıyla bağlantılı olduğunu söyledi. Uzmana göre bu tür sinyaller protokolün güvenli olup olmadığı konusunda ciddi soru işaretlerine sebep oluyor. ZachXBT bu protokol ile ciddi güvenlik endişeleri olduğunu söyleyerek yatırımcıları dolandırıcılığa karşı uyardı.

  İkinci Magnate Dolandırıcılığı Olabilir

  ZachXBT bu protokolün Magnate dolandırıcılığı iddiasında gündeme gelen düşük seviyeli güvenlik firması Vital Block kullanmasına dikkat çekti. Güvenlik unsurlarının yeterli seviyede olmaması yeni bir “rug pull” olayına kapı aralayabilir. ZachXBT, Lendora Protocol ekibinin Magnate, Solfire, Hash DAO, Kokomo ve Snowflake gibi pek çok dolandırıcılıkta parmağı olduğunu vurguladı.

  Bilindiği üzere Lendora Protocol öncesinde başlatılan Magnate dolandırıcılığı 5 milyon dolarlık fonun çalınmasıyla gündeme gelmişti. ZachXBT araştırmalarına göre bu ekibin dolandırıcılık olaylarıyla toplamda 16.2 milyondan fazla kayba neden olduğunu belirtiyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle