Kripto Para

Elon Musk’ın paylaşımı ile DOGE yükseldi! Ama nasıl?

  Twitter paylaşımları ile 2021 yılında kripto para piyasalarının en popüler isimlerinden biri olan Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Dogecoin (DOGE) paylaşımı ile geri döndü. Daha önce paylaşımlarıyla Dogecoin’in devasa yükselişine katkıda bulunan Musk, bu kez oldukça sınırlı bir yükselişi tetikleyebildi.

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, 2021 yılında Amazon kurucusu Jeff Bezos’un servetini geçerek “dünyanın en zengin insanı” oldu. Bu gelişme, Musk’ın dünya çapında bir popülarite yakalamasını sağladı ve Musk, yakaladığı bu popülarite artışının itici gücü ile kripto para piyasalarında en etkin isimlerden biri haline geldi. 2021 yılı başlarında, kripto para piyasalarındaki macerasına, Twitter biyografisine “Bitcoin” yazarak başlayan Musk, daha sonra Dogecoin (DOGE) destekleri ile adını duyurdu. Uzun zamandır bu konuda sessiz kalan Musk, sessizliğini bozdu.

  Musk “İstenmeyen Kişi” İlan Edilmişti

  Kripto para piyasalarına ilişkin yaptığı paylaşımlarla başta Bitcoin ve Dogecoin fiyatlarında etkisini gösteren Elon Musk, Mayıs ayında Bitcoin üretiminin çevre zararlarına değindi. Ayrıca aynı dönemde, Tesla’nın Şubat ayında kabul etmeye başladığı BTC ödemelerini askıya aldığını da duyuran Musk, bu açıklamaları ile piyasada sert düşüşlerden sorumlu tutulur hale geldi. Bu gelişmeler ışığında, özellikle Mayıs ayı sonrasında piyasada “istenmeyen kişi” ilan edilen Elon Musk, Dogecoin ile ilgili paylaşımlarına geri döndü.

  Elon Musk, “Dogecoin” Paylaşımı ile Geri Döndü

  Piyasada milyonlarca insanın hakaretlerine maruz kalan Elon Musk, birkaç aydır bu konuda sessizdi. Geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in 69 bin dolar seviyesine ulaştığını işaret eden bir MEM paylaşımında bulunarak dikkat çeken Musk, bu kez de Dogecoin ile ilgili bir paylaşımda bulundu. SpaceX sayesinde ilk trilyoner olacağı tahmin edilen Musk, Twitter’da bu tahmini paylaşıma verdiği yanıtla gündeme oturdu. Elon Musk’ın, Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre 249 milyar dolarlık net serveti bulunuyor.

  Elon Musk’ın Açık DOGE Tweet’i, Sınırlı Yükseliş Getirebildi

  Twitter’da “UberFacts” hesabı, “Elon Musk, SpaceX sayesinde dünyanın ilk trilyoneri olabilir” şeklinde bir paylaşımda bulundu. Elon Musk, bu paylaşıma yanıt olarak “Dogecoin’de” paylaşımını yaptı. Musk, Şubat-Mayıs arası böyle bir paylaşım yapmış olsaydı Dogecoin %30-40 seviyelerinde hızlı bir yükseliş elde edebilirdi. Ancak kötü şöhreti üzerinden henüz tam olarak atamamış olan Musk’ın bu paylaşımı sonrasında Dogecoin, %3 civarında değer artışı yaşadı.

  Güncel durumda 1 DOGE fiyatı %dogecoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %dogecoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Doge Coin 24 saatte %dogecoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle