Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 31 Ağustos 2023

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) bir süredir 27 bin dolar civarında fiyatlanıyor. BTC’deki negatif sinyaller popüler altcoin projelerine de olumsuz yansıyor.

  31 Ağustos 2023 Perşembe günü Bitcoin ve altcoin piyasasında yaşanan en sıcak gelişmeleri gün sonu özetimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Piyasaların merakla beklediği ABD Kişisel Tüketim Harcamaları (PCE) verisi açıklandı. Çekirdek PCE Fiyat Endeksi yıllıkta beklentilere paralel yüzde 4.2 geldi. Bu verilerle birlikte BTC fiyatındaki satış baskısının arttığı görüldü.

  Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas, SEC’in bu yıl içinde bir spot BTC ETF’ini onaylama ihtimalini yüzde 75’e çıkardı. Uzmanlar, 2024 yılında onaylanması muhtemel borsa yatırım fonları için yüzde 95 ihtimal görüyor.

  SEC, BlackRock, VanEck, Fidelity, Invesco ve Wisdomtree için başvuru sonuçlarını 2 Eylül’de açıklayacak. Analistler, olası bir spot BTC ETF kabulünün ardından gelen ivme ile BTC fiyatında 150 bin dolara kadar sürecek boğa sezonu bekliyor.

  CryptoQuant, merkezi borsalarda tutulan BTC sayısının 2 milyon adetle 2018’den beri en düşük seviyeye gerilediğini duyurdu. Matrixport araştırma müdürü Markus Thielen, bu durumun FTX iflasının ardından borsalara karşı güven kaybeden yatırımcılar yüzünden gerçekleştiğini söyledi.

  Dev borsa Binance kendi stablecoin projesi olan BUSD desteğini sonlandıracağını duyurdu. BUSD projesi, 2024 Şubat’a kadar kademeli olarak kaldırılacak. Kullanıcılar BUSD varlıklarını First Digital USD (FDUSD) ile takas edebilecek veya dönüştürebilecekler.

  Bankalar arası gönderim sistemi Swift ile Web3 hizmetleri platformu Chainlink ortaklığı dikkat çekti. Dev bankalarla haziran ayında başlayan çalışmalarla çoklu blok zinciri ağları ile Swift’in yerleşik altyapısı arasında sağlam temeller atılıyor.

  Lufthansa Havayolları, sadakat programı kapsamında yolcularına uçuş üzerinden NFT ödülleri dağıtacak. Miles and More üyesi 36 milyondan fazla yolcu Polygon altyapısı üzerinde kurulan projeye katılacak.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  BTC’de yeniden yükseliş beklentileri yavaş yavaş azalırken altcoinlerde belirsizlik sürüyor. Yatırımcılar BTC’de kritik destek seviyesinin korunup korunamayacağını merak ediyor. Güncel fiyatlara bakıldığında BTC %bitcoin+usd% dolardan işlem görüyor. Altcoinlerde ise şu fiyatlar takip ediliyor:

  • ETH - %ethereum+usd% dolar
  • XRP - %ripple+usd% dolar
  • ADA - %cardano+usd% dolar
  • SOL - %solana+usd% dolar
  • LTC - %litecoin+usd% dolar

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle