Kripto Para

Binance borsası 390 milyon değerinde BNB yaktı

  İşlem hacmine göre en büyük kripto para borsası olan Binance, her çeyrek sonunda yaptığı etkinliği yine gerçekleştirdi. Binance borsası 16. Binance Coin (BNB) yakım etkinliğinin tamamlandığını duyurdu…

  Kripto para dünyasında işlem hacmine göre sektörün en büyük borsası olma unvanını taşıyan Binance borsasında yeni gelişmeler yaşandı. Her çeyrek dönemin sonunda yaptığı Binance Coin (BNB) yakım etkinliğinin bir yenisini daha gerçekleştirdi. Binance borsasının resmi web sitesi üzerinden yapılan açıklamada 16. yakım etkinliğinin hayata geçtiği duyuruldu.

  Dev borsadan yapılan açıklamaya göre mevcut fiyatlarla hesaplandığında 391 milyon dolar değerinde Binance Coin yakımı tamamlandı. Yakılan BNB miktarı 1 milyon 296 bin 728 olarak kayıtlara geçti. Bu seviyede BNB coinin dolaşımdan çıkarılması, altcoin yatırımcılarının da ilgisini çekti. 

  Dolaşımdaki Arz 100 Milyon Olana Kadar BNB Yakılacak 

  Kripto para piyasasında yaklaşık 1.3 milyon Binance Coin’in dolaşımdan çıkarılmasının ardından BNB’nin toplam arzı 1 milyon seviyesine geriledi. Binance, dolaşımda 100 milyon BNB kalana kadar bu token yakım etkinliğini sürdüreceğini açıklamıştı. En büyük kripto para borsası, daha önce yaptığı açıklamasında yakım etkinliklerinin sürecini daha da hızlandırmayı planladığını söyledi. 

  Binance CEO’su Changpeng Zhao, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarla gündeme geldi. Projenin white paper’a uygun olarak 16 milyon BNB’nin ise kilidinin açıldığını ve ekip adresine taşındığını belirten Zhao, yatırımcılara önemli duyurular yaptı. CZ, ekibin bu güne kadar hiçbir BNB kullanmadığını veya satmadığını vurgularken sadece yakım yapıldığını kaydetti.

  Bugüne Kadar 31 Milyon BNB Yakıldı

  2017 yılında piyasaya sürülen Binance Coin (BNB), şirketin o dönemde gerçekleştirdiği token satışlarıyla 15 milyon dolar toplamıştı. Yatırımcılara bunun karşılığında BNB verilmişti. Buradan elde edilen sermaye platformun daha da büyümesi için kullanıldı. Kripto para dünyasının en büyük borsası konumunda olan Binance, şimdiye kadar toplamda 31 milyon adet BNB yakımı gerçekleştirdi

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle