Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 3 Şubat 2022

  Kripto para piyasasındaki belirsizlik yılbaşından bu yana inişli çıkışlı hareketlerle devam ediyor. Bir süredir düşüş trendinde olan Bitcoin (BTC) toparlanma sinyalleri gösterse de yeniden satış baskısıyla karşılaştı. Yatırımcılar kripto para piyasasında yön arayışını yakından takip ediyor.

  3 Şubat 2022 Perşembe gününde Bitcoin ve altcoin piyasasını yakından ilgilendiren gelişmeleri özel haberimizde bulabilirler.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  ABD ve Kanada’da ilk spot ETF olarak tanınan Purpose şirketinin çıkardığı Bitcoin yatırım fonuna rekor yatırım yapıldı. Bitcoin'deki fiyat düşüşüne rağmen BTC borsa yatırım fonuna ciddi bir yatırım yapılması, "kurumsal şirketlerin düşüşü değerlendirmesi" olarak yorumlanırken toplulukta heyecan yarattı.

  Ferrari metaverse hamlesiyle tüm dikkatleri üzerine çekti. İtalyan lüks otomobil üreticisi markasını metaverse'e taşıyacağını duyurdu. Dev şirket dijital hizmetlere odaklanan departman kurmasıyla da bu alana yoğunlaşacağının sinyallerini verdi.

  Bir süredir kripto para tartışmaları ile gündeme gelen Rusya'da maliye bakanlığı regülasyon hamlelerine başladı. Rus bankaların kripto para alım-satımı yapmasını tavsiye eden Maliye bakanı ayrıca, Başbakan Mishustin'e bir de mektup göndererek regülasyon sürecinin hızlandırılmasını talep etti. 

  Altcoinlerde ise popüler kripto para birimi Shiba Inu geliştiricisi Shytoshi Kusama, bir İtalyan fast-food restoranı Welly’s ile ortaklık kurduğunu açıkladı. Restoran marka değişikliği yaparken ürün ve pazarlama faaliyetlerini SHIB üzerine kurmaya başladı. Bu gelişme kripto paraların benimsenmesi açısından önemli bir adım olarak görüldü.

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği ünlü on-chain analisti Willy Woo, Ethereum’un, ağdaki dolandırıcılıkların sayısına rağmen yeniliği teşvik ettiğini söyledi. Woo, tıpkı dot-com balonundan çıkan değerli şirketler gibi yenilikçi Ethereum projelerine dikkat çekti.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Güncel borsa verilerine göre BTC fiyatında yüzde 4.53 oranında bir düzeltme yaşanırken 36.620 dolarlı kritik seviyeler takip ediliyor. Altcoin piyasasında ise ETH başta olmak üzere sert satışlar görülüyor. ETH gün içinde yüzde 6’dan fazla değer kaybederken, popüler altcoinlerin hepsinde düşüş sinyalleri görülüyor. Günün en fazla değer kaybeden altcoini ise yüzde 12 düşen SOL coin olarak öne çıkıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle