Kripto Para

Olimpiyatlarda madalya alan sporcuya kripto para ödülü!

  Kripto para birimlerinin yaygınlaştığı alanlar günden güne genişlemeye devam ediyor. Kripto paralar bu kez de kendisini Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nda gösterdi. Kripto para borsası Bitbns, olimpiyatlarda madalya kazanan sporculara ödül olarak kripto para verecek.

  Kripto para piyasalarının elde ettiği ciddi yükselişler ile kripto paraların kullanım alanları, yaygınlaşması gibi durumlar da 2021 yılında üst seviyelere çıktı. Kripto paralar yaygınlaştıkça, dünyanın birçok noktasında dijital varlıkların kullanım alanları da genişledi. Birçok farklı noktada kendisini göstermeye başlayan kripto paralar, bu kez de kendisini Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nda gösterdi. Kripto para borsası Bitbns, olimpiyatlarda madalya kazanan sporculara ödül olarak kripto para verecek.

  Hindistan merkezli kripto para borsası Bitbns, olimpiyatlarda derece yapan sporculara ücretsiz olarak kripto para vermeyi planlıyor. Borsa, hala devam etmekte olan Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nda madalya kazanan Hintli sporculara dijital varlıklarda sistematik yatırım planı (SIP) açma planlarının olduğunu açıkladı. Hintli sporculara destek ve moral olması için yapılan planlamada, altın madalya kazanan sporculara 2 bin 700 dolarlık kripto para ödülü verilecek.

  Şimdiden 2 Sporcu Kripto Para Ödülleri İçin Hak Kazandı

  Planlarını açıklayan Bitbns borsası, şimdiden kripto para kazanan iki sporcuları olduğunu da duyurdu. Bu sporcular 49 kg’da kadınlar halter kategorisinde gümüş madalya kazanan Mirabi Chanu ve kadınlar badminton kategorisinde bronz madalya kazanan PV Sindhu oldu. Bitbns borsası, madalya kazanan sporcular için SIP hesabı açmayı planlıyor. Bitbns; altın madalya kazanan sporculara 2 bin 700 dolarlık, gümüş madalya kazanan sporculara 1.350 dolarlık ve bronz madalya kazanan sporculara da 675 dolarlık kripto para ödülü verecek.

  Bitbns borsası tarafından adlarına SIP hesabı açılan başarılı sporcular, KYC (Müşterini Tanı) prosedürlerini yerine getirdikten sonra, borsanın hesaplarına aktardığı ödüllere sahip olabilecek. Sporcular daha sonra hesaplarındaki bakiyeler ile Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) gibi kripto paralar ile işlemler yapabilecek.

  “Sporcularımızı Şımartmayı İstiyoruz”

  Bitbns CEO’su Gaurav Dahake, yaptığı açıklamada bu yöntem sayesinde sporcuların uzun vadede kar elde etme şanslarının devam edeceğini ifade etti. Konuya ilişkin olarak Dahake’nin açıklamaları şöyle:

  “Bitcoin ve Ethereum, son 10 yılda en iyi performans gösteren kripto para birimleri oldu ve olağanüstü getiriler sağladı. Bu yüzden sporcularımızı bu ödüllendirici yolculukta şımartmayı istiyoruz.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle