Kripto Para

Tron kurucusu Justin Sun: FTX için balıklama atlamayız

  FTX krizinde Tron kurucusu Justin Sun ismi ön plana çıkmaya başladı. Likidite krizi yaşayan FTX borsasını kurtaracak isimlerden biri olarak gösterilen Sun, kurtarma konusunda beklentiye girilmemesi gerektiğini söyledi…

  Kripto para basınında gündemden düşmeyen konuların başında FTX borsasının yaşadığı likidite krizi geliyor. Tron ekosisteminin kurucusu Justin Sun’ın ismi, son dönemde borsanın krizini çözebilecek isimler arasında telaffuz edilmişti. Ancak ünlü geliştiricisinin son açıklaması, kripto para topluluğunda pek çok kişiyi hayal kırıklığına uğrattı. 

  Birkaç gün önce FTX borsasını içine düştüğü likidite krizinden kurtaracağına yönelik açıklamalarda bulunan Justin Sun, piyasayı umutlandırmıştı. Yeni açıklamalarıyla dikkat çeken Sun, FTX borsasıyla ilgili görüşmelerin devam ettiğini ancak kimsenin bu konuda bir beklentiye girmesini istemediğini vurguladı. Tron kurucusu, şu anda yapılması gereken tek işlemin birlik olup kripto para sektörünü bu krizden korumak olduğunu söyledi. 

  “FTX’i Kurtarmak İçin Zaman Lazım”

  Kripto para topluluğunun tek umudu olarak lanse edilen Justin Sun, kahramanlık yapmayacağını belirten açıklamalarıyla gündeme geldi. Ünlü geliştirici, FTX konusunda tam ve eksiksiz bir araştırma yapmak için zamana ihtiyaçları olduğunu söyledi. Ayrıca Sun, FTX borsasının bilançosunda kriz yaratan açığa dair net bir bilgi alamadıklarını öne sürdü: “4 milyar dolar söylentileri de var, 8 milyar da. Öncelikle kendi kullanıcılarımızı gözeteceğimizi söyleyebilirim. Açıkçası, balıklama atlamak istemiyoruz.”

  CZ Hakkında Olumlu Konuştu

  Sun, FTX ile ortak olmadan önce şirketin mali tablosuna bakacaklarını ve büyük resmi görmeden süreci ilerletmeyeceklerini vurguladı. Kripto para sektörünün önde gelen temsilcilerinden Justin Sun, bir başka sektör temsilcisi Changpeng Zhao hakkında olumlu ifadeler kullandı. En büyük kripto para borsası Binance kurucusu CZ’nin FTX konusunda ilk adımı atma cesaretini takdir etti. 

  FTX borsasının iflası, kripto para birimlerindeki yüksek volatilite ile birlikte sert satışları beraberinde getirmişti. Sun, sektörün yeniden güven kazanabilmesi için düzenleyicilere karşı sorumlulukların yerine getirilmesi gerektiğine dikkat çekti. Tron kurucusu, kripto para sektörünün bu tür zor zamanlarda dik bir duruş sergileyip zorluklara karşı bir olması gerektiğini ifade etti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle