Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 25 Mart 2021

  Kripto para piyasasında çok sert düzeltme hareketlerinin görüldüğü bir gün geride kalmak üzereyken, kripto para yatırımcıları piyasayı endişeli şekilde takip ediyor. Bitcoin başta olmak üzere hemen hemen bütün önde gelen kripto para birimlerinde büyük çaplı fiyat düşüşleri görüldü. Uzmanlar kripto para sektöründe ayı ve boğa piyasası tartışmalarına devam ederken önde gelen kripto para birimlerindeki düşüş sürüyor. 

  25 Mart Perşembe gününde kripto para piyasasında öne çıkan haberleri ve fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Popüler kripto para veri analiz şirketi Glassnode raporu, kripto para basının gündemine bomba gibi düştü. Analistlerin verilerine göre, kripto para borsalarındaki Bitcoin sayısı son 3 yıldır olmadığı şekilde artış gösteriyor. Kripto para uzmanlarına göre BTC sayısının yüksek olması boğa piyasalarında gerçekleşirken ayı piyasalarında ise arzda azalma görülüyor. 

  Kripto para piyasasında sert düşüş yaşanırken, Glassnode raporunun Bitcoin’in boğa piyasasını devam ettirdiği yönündeki paylaşımı yatırımcıların kafasını karıştırdı. Nitekim kripto para dünyasında önde gelen analistler arasında BTC’nin ayı piyasasına başladığına yönelik yorum yapanlar oldu. Whale Alert, 8 yıldır uyuduğu düşünülen Bitcoin balinasının 842 adet BTC’yi iki farklı adrese dağıtması kripto para basınında geniş yankı buldu. 

  Deneyimli yatırımcı Peter Brandt ise Bitcoin’in mevcut performansına göre artık büyükler liginde yani dolar ve altın gibi önemli varlıklar arasında olduğunu söyledi. Dünyanın en büyük bankalarından Goldman Sachs ile büyük varlık yönetim şirketi Fidelty Investments Bitcoin ETF’si için SEC’e başvuru yaptı. Altcoinlerde ise Elon Musk, Bitcoin Cash kripto para biriminin, özellikle ödeme işlemlerinde Bitcoin’e kıyasla çok daha avantajlı ve ekonomik olduğunu vurguladı. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Kripto para yatırımcıları için yıpratıcı başlayan günde lider kripto para birimi 52 bin dolarlık önemli destek seviyesini aşağı yönlü kırdı. Borsalardan gelen verilere göre BTC ve altcoin fiyatlarında yaşanan düşüş ile birlikte son 24 saat içinde 325 bin trader tasfiye oldu. BTC fiyatında kritik seviye olarak görülen 50 bin 444 dolara kadar düşüş yaşanırken önde gelen altcoinlerin hepsinde büyük çaplı kayıplar yaşanıyor. 

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle