Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 22 Nisan 2022

  Kripto para piyasasında risk iştahının azaldığı bu dönemde sert satışlar görülmeye başlandı. En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) önderliğinde başlayan satış dalgası, popüler altcoinlerin fiyatında sert düzeltmeleri beraberinde getirdi. Lider altcoin ETH ve diğer kripto paralardaki düşüş sinyalleri yatırımcıları endişelendiriyor.

  22 Nisan Cuma gününde Bitcoin ve popüler altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Bitcoin’i yasal para kabul eden El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele’nin Kasım 2021’de açıkladığı Bitcoin Şehri’ne büyük ilgi devam etti. Kripto milyonerleri, şehir için planlanan alanın çevresindeki arazileri için normal fiyatın 5 katını teklif etmeye başladı. 

  Almanya merkezli dev banka Commerzbank, kripto lisansı için başvuruda yaptı. Başvurunun onaylanması halinde Commerzbank, ülkede kripto varlıkları benimseyen ilk büyük banka olacak. Bu gelişme kripto para basınında geniş yankı buldu. 

  Finans dünyasının ünlü isimlerinden Dolar milyarderi Bill Ackman, geçtiğimiz günlerde çakılan Netflix hisselerinden büyük zarar etti. Ackman, Ocak ayında 1.1 milyar dolar ödeyerek aldığı ve övdüğü Netflix hisselerinden çabuk vazgeçti ve 400 milyon dolar zararla satış yaptığını açıkladı. 

  Geçen ay Axie Infinity'nin Ronin ağından 170 binden fazla Ethereum çalan hacker'lar fonların bir kısmını Binance borsasına gönderdi. Binance CEO'su Chagpeng Zhao yaptığı açıklamayla 5.8 milyon dolarlık kripto paraya el konulduğunu söyledi.

  Yerli basında ise dikkat çeken haberler arasında Savunma sanayiinde dünyanın ilk metaverse fuarını, SAHA İstanbul’un düzenleneceği açıklandı. Metaverse SAHA EXPO Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı, hem fiziki hem de sanal olacak şekilde düzenlenecek. 

  Son dönemde büyük bir çılgınlığın yaşandığı NFT sektörüne ilişkin Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi ve TDK tarafından ortak bir çalışma yapıldı. Böylelikle NFT’nin Türkçe karşılığı “Nitelikli Fikrî Tapu” olarak kabul edildi. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Güncel borsa verilerine göre BTC fiyatında yüzde 5.38 oranındaki kayıpla 40.414 dolarlı seviyeler takip ediliyor. Altcoinlerde ise ETH, XRP, ADA ve AVAX coin fiyatlarında da yüzde 5 civarında kayıplar görülüyor. Piyasadaki sert satışlara rağmen LUNA coindeki kayıpların sınırlı kalması yatırımcıları sevindiriyor. Günün en fazla değer kaybeden popüler projesi ise SOL coin oldu. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle