Kripto Para

Küçük yatırımcılardan BTC türev sözleşmelerine büyük ilgi!

  Chicago Ticaret Borsası olan CME Group’un küçük yatırımcılar için sunduğu Bitcoin vadeli sözleşmelerine yoğun ilgi devam ediyor. Şu ana kadar mikro Bitcoin vadeli işlemlerine bir milyondan fazla sözleşme ticareti yapıldı…

  CME Group (Chicago Ticaret Borsası) tarafından açıklanan veriler, kripto para basınında gündem oldu. Mikro Bitcoin vadeli işlemleri, şimdiden bir milyondan fazla sözleşme ticareti yapmasıyla dikkat çekti. Bu araç, kurumların ve bireysel yatırımcıların Bitcoin’e 0.1 BTC daha düşük bir fiyat noktasında yatırım yapmalarını sağlıyor.

  CME, yaklaşık 2 ay önce küçük yatırımcılar için yeni bir dizi BTC türev sözleşmeleri başlatmıştı. O dönemde piyasa uzmanları bile vadeli işlemlere bu kadar fazla ilgi olacağını tahmin etmemişti. Hacim sayılarına göre piyasada daha ayrıntılı BTC hizmetine ihtiyaç duyulması da bu ilgiyi tetikledi.

  Mikro Bitcoin Vadeli İşlem Sözleşmeleri 

  CME Group’un sunmuş olduğu BTC türev sözleşmelerinde, şimdiye kadar 1 milyondan fazla mikro BTC vadeli işlem sözleşmesi el değiştirdi. Bu hizmet için kilometre taşı olarak görülen bu veriler, sektöre duyulan ilgiyi de gözler önüne seriyor. Kripto para piyasasının hala niş bir pazar olması göz önünde bulundurulduğunda söz konusu veriler önemli bir başarı ortaya koyuyor.

  CME Group’un küresel hisse senedi endeksi başkanı Tim McCourt, bu konuyla ilgili açıklamasında neden başarılı olduklarını özetledi: “Bu mikro boyutlu sözleşme, kurumlardan daha küçük, sofistike, aktif trader’lara kadar piyasa katılımcılarına, spot Bitcoin fiyat riskinden korunmak hedefini taşıyor. Bunun yanı sıra Bitcoin ticaret stratejilerini verimli, uygun maliyetli ve kolay erişilebilir bir şekilde yürütmek için başka bir araç sağlama amacıyla tasarlanmıştır.”

  Popüler Hale Geldi

  Ninjatrader Group CEO’su Martin Franchi, BTC vadeli işlem sözleşmelerine olan talebi şu şekilde ifade etti: “Ninjatrader kullanıcı topluluğu arasında bu yeni mikro sözleşmenin popülaritesindeki hızlı artış dikkat çekiyor. Bu artışın, ticaretlerinde profesyonel araçları çeşitlendirme ve bunlardan yararlanma fırsatıyla ilgilenen kripto para birimi trader’larıyla gelen artan taleple ilişkili olduğunu gördük.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle