Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 21 Ağustos 2021

  En büyük kripto para birimi Bitcoin fiyatındaki hareketlilik, altcoin piyasasında da önemli dalgalanmalara yol açıyor. Özellikle son dönemde boğa rallilerinin peş peşe gelmesi kripto para yatırımcılarının yüzünü güldürmüştü.

  21 Ağustos 2021 tarihinde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeler ile fiyat hareketliliklerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Ethereum yüksek işlem maliyetleri ve yavaşlığıyla yeni rakipler edinirken Avalanche (AVAX) ekosistem tarafından büyük kabul gördü. Ethereum’a Avalanche köprüsünün piyasaya sürülmesi AVAX fiyatının rekor seviyelere çıkmasında etkili oldu. Bunun yanı sıra protokolün dinamik ücretler ile bir token yakma mekanizması sunan benzersiz tokenomik tasarımı da yükselişte önem taşıdı. 

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, bu ayın başlarında Bitcoin vadelilerine bağlı ETF’lere daha olumlu baktığını açıklamıştı. Olumlu mesajlar paylaşan başkanın ardından AdvisorShares, dün SEC’ye Bitcoin vadelilerine yatırım yapacak bir ETF için başvuru gerçekleştirdi. Dev yatırım şirketi, fon varlıklarının tamamını ya da büyük bir kısmını BTC’ye dayalı vadeli işlem sözleşmelerine ayıracak. 

  Köklü fon yönetim şirketi Neuberger Berman, 64 milyon dolarlık emtia fonunun varlıklarının %5’i kadarını Bitcoin vadeli işlemlerine ve fonlarına yatırabileceğini söyledi. 1939 yılında Roy Neuberger ve Robert Berman tarafından kurulan varlık yönetim şirketinin bu hamlesi kripto para destekçilerini heyecanlandırmaya yetti. 

  Popüler kripto para analiz firması CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, Ethereum’un uzun vadede Bitcoin‘den daha iyi performans gösterebileceğini iddia etti. “Mevcut ETH fiyatı, BTC’ye kıyasla ATH’ye daha yakın.” diyen deneyimli analist, Ethereum’un bir arz şoku yaşadığını ve BTC’nin borsa çıkışlarının yavaşladığını hatırlattı.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre BTC fiyatı yüzde 3 civarında artışla 49.182 dolardan işlem görüyor. En büyük paranın 50 bin dolar seviyesine dayanması bazı altcoin fiyatlarını yükseltirken bazılarını düşürüyor. Borsada ETH, BNB, DOT ve SOL fiyatlarında yükseliş yaşanırken ADA ve DOGE fiyatlarında düşüş görülüyor. Günün en çok kazandıran altcoin projesi yine Solana oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle