Kripto Para

Ripple CEO’sundan SEC’ye sert sözler! Savaş sürüyor

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), Coinbase borsasına karşı aldığı tavır ve Coinbase CEO’su Brian Armstrong ile iletişim kurmaması sonrası kripto para topluluklarında birleşme hareketi başlattı. Bunun üzerine SEC’nin dava kurbanlarından olan Ripple CEO’su Brad Garlinghouse “Ben demiştim” mesajını verdi.

  7 Eylül tarihinde ABD merkezli en büyük kripto para borsası Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada USDC mevduatlarına faiz veren Lend ürünlerine ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) izin çıkmadığını dile getirdi. CEO, SEC’ye haber vermelerine rağmen sert bir tepki gördüklerini, SEC’nin kendilerini dava açmakla tehdit ettiğini ifade etti. Brian Armstrong’un yaptığı açıklamalardan sonra, SEC’nin dava kurbanlarından olan Ripple CEO’su Brad Garlinghouse da dile getirdikleriyle bu konuya dahil oldu.

  Garlinghouse: “Partiye Hoş Geldin”

  Coinbase’in maruz kaldığı konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Brad Garlinghouse, ilk olarak Coinbase CEO’su Armstrong’a açıklamalarından sonra “Partiye hoş geldin” yazılı bir görselle esprili bir gönderme yaptı. Ardından yaptığı açıklamalarında Garlinghouse, Coinbase CEO’sunun netlik vurgusunu ele aldı ve bunun üzerinden bir açıklamada bulundu. 

  Brad Garlinghouse’un Açıklamaları

  Brad Garlinghouse konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verdi:

  “SEC’nin kriptoya açtığı savaş devam ediyor. Aralık ayında, XRP konusunda SEC ile 3 yıldır görüşmeler yaptığımızı belirtmiştim ve o zamandan bu yana ‘hiçbir netlik sağlanamadı.’ Bu size tanıdık geliyor mu? Neyse ki bugün birçok kişi zorla getirilmek istenen regülasyonların yarattığı tahribatı görüyor.

  Biz sorumlu olan kişilerle, Kongre’nin inovasyon yanlı üyeleriyle ve önümüzdeki yolu açmak isteyen diğerleriyle çalışmaya her zaman hazırız. Eğer bu konuda hızlı gitmek istiyorsanız, tek başınıza gidin ama uzun bir yola çıkacaksanız bizimle gelin.”

  SEC-Ripple Arasında Neler Olmuştu?

  Hatırlanacağı üzere SEC, 22 Aralık tarihinde Ripple şirketine, CEO Brad Garlinghouse’a ve Ripple kurucu ortağı Chris Larsen’e karşı bir dava açmıştı. SEC, bu davada XRP’nin menkul kıymet olduğunu iddia etmiş ve Ripple’ın XRP satışlarının bu yüzden suç teşkil ettiğini öne sürmüştü. Şimdi ise SEC, Coinbase’in üç ay önce tanıttığı Lend ürününün menkul kıymet olduğunu iddia ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle