Beyaz Saray Eski Danışmanı: Dogecoin dijital gümüş oluyor

  Beyaz Saray eski danışmanı ve SkyBridge Capital’in kurucusu Anthony Scaramucci çarpıcı açıklamalarda bulundu. Altcoin piyasasının son dönemde öne çıkan projesi Dogecoin için dijital gümüş haline geldiğini aktardı…

  Kripto para basınında sık sık yer alan isimlerden biri olan SkyBridge Capital’in kurucusu Anthony Scaramucci, kripto para yatırımcılarının dikkatini çeken açıklamalar yaptı. Ünlü isme göre Bitcoin son haftalarda zorluk yaşasa da satın alınması gereken bir varlık statüsünü koruyor. Beyaz Saray eski danışmanı olarak da tanınan Anthony Scaramucci, hedefine Dogecoin’i aldı.

  Dogecoin (DOGE) fiyatının yükselişi hakkında çok çarpıcı bir tahminde bulunan Scaramucci, bu kripto para biriminin dijital gümüş haline geldiğini vurguladı. Yatırımcıları hala Bitcoin sahibi olmaya ikna etmenin neredeyse imkansız olduğunu söyleyen Scaramucci, önemli noktalara değindi. Kripto para sektörünün tanınmış isimlerinden olan ünlü milyarder, insanlara en azından biraz BTC satın almaları gerektiği tavsiyesinde bulundu.

  “30 Yılı Aşkın Süredir Para Yöneten Kişi Olarak”

  Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın danışmanı olmasıyla da hafızalarda yer edinen Anthony Scaramucci, kripto para yatırımcılarına önemli tavsiyeler verdi: “Bir yatırım danışmanı ve 30 yılı aşkın süredir para yöneten bir kişi olarak, müşterilerime %1, %2 veya %3 oranında sahip olmaları gerektiğini söylemekten sorumluyum. Onlara net değerinizin %100’üyle sahip olmanız gerektiğini söylemiyorum ama haklıysak, kaçırmak istemezsiniz.”

  BTC fiyatının son haftalardaki destekte kalma mücadelesine değinen ünlü milyarder, lider kripto para birimine karşı değerlenen altcoinleri vurguladı. Tesla Inc kurucusu Elon Musk, elektrikli otomobil üreticisinin Bitcoin ile ödeme almayı bıraktığını söylemesinin ardından Bitcoin fiyatında da düşüş meydana gelmişti.

  Dogecoin Yatırımcılarının Dikkatini Çekti

  Bitcoin destekçisi olarak bilinen Anthony Scaramucci, ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum’dan da övgüyle bahsetti. Öte yandan son zamanlarda yükselen dördüncü en büyük kripto para olan Dogecoin için “dijital gümüş” betimlemesini yapan milyarder fon yöneticisi dikkat çekti. Elon Musk ve Mark Cuban gibi isimlerin desteğini alan Dogecoin fiyatının giderek artacağını söylemesiyle de altcoin yatırımcılarına üstü kapalı tavsiyeler verdi. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle