Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 20 Ağustos 2021

  Kripto para piyasasında hareketli bir dönemden geçilirken yatırımcıların yüzünü güldüren gelişmeler yaşanıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatındaki yükseliş trendi, altcoin fiyatlarında da ciddi oranda değer artışlarını beraberinde getirdi.

  20 Ağustos Cuma gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeler ile fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Dünyanın en büyük kripto varlık işlem platformu Binance, tüm kullanıcılara tüm hizmetler için kimlik doğrulama şartı getirdiğini duyurdu. Binance, küresel olarak düzenleyicilerle ilgili birden fazla sorun yaşamasının ardından zorunlu KYC önlemlerini başlattığını açıkladı

  ABD merkezli popüler kripto para borsası Coinbase, sektördeki pek çok şirket gibi şimdiden “kripto kışı” için hazırlık yapmaya başladı. Teknoloji borsası Nasdaq'ta listelenen Coinbase şirketi, muhtemel regülasyon engelleri, siber saldırılar ve işlem hacimlerindeki düşüşlere karşı koruma sağlamak için harekete geçti. Dev borsa bu sorunlarla başa çıkmak için 4.4 milyar dolarlık nakit stokladığını duyurdu. 

  Binance yatırımcı grubu, meydana gelen bir hizmet kesintisi sebebiyle yaşanan kayıplarının telafi edilebilmesi için girişimlerde bulunmaya başladı. Kripto para basınında geniş yankı bulan habere göre kullanıcılar, borsanın hizmet kesintileri sırasında kaybettikleri paraları geri almak için harekete geçti. Binance kullanıcılarının talep ettiği tazminata borsadan nasıl yanıt geleceği henüz belli olmadı.  

  Dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biri olan İsveç'te bir uyuşturucu satıcısının el koyulan 36 Bitcoin'in 33'ünü geri verildi. Uyuşturucu satıcısının 2 sene hapiste kaldığı zaman diliminde Bitcoin’de çok ciddi bir fiyat artışı oldu. İsveçli otoriteler, ele geçirilen Bitcoin’leri açık artırmada satmak istediklerinde 150 bin dolarlık meblağ için sadece 3 BTC kullanmaları yeterli oldu. Bu yüzden geriye kalan 33 Bitcoin’in ise suçluya geri verilmesine karar verildi.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Güncel borsa verilerine göre BTC fiyatı yüzde 5.75 oranında artışla 47.565 dolardan işlem görüyor. Altcoinlerde ise bütün projelerde yükseliş görülürken en fazla değer artışı yüzde 22 değer kazanan Cardano (ADA) oldu. Son dönemin en çok kazandıran altcoinlerinden Solana (SOL) yükseliş performansı ise yüzde 2’de sınırlı kalarak yatırımcısını şaşırttı.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle