Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 7 Haziran 2023

  Kripto para piyasaları SEC davası nedeniyle yaşadığı kayıpları telafi etmeye çalışıyor. Bitcoin 27 bin dolar mücadelesini sürdürürken altcoin’lerde karışık seyir izleniyor.

  7 Haziran 2023 Çarşamba günü kripto para piyasalarındaki sıcak gelişmeleri gün sonu özetimizden takip edebilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, yeni marjin çiftleri eklediği bilgisini paylaştı. Borsadan yapılan açıklamada, “Cross Marjin cephesinde Binance, platformuna birkaç yeni alım satım çifti ekledi. Yatırımcılar artık COMBO/USDT, SUI/TUSD ve TUSD/BUSD işlem çiftlerinde işlem yapabilecek. Yeni Cross Marjin çiftlerine ek olarak Binance, özellikle COMBO/USDT olmak üzere yeni bir İzole Marjin çifti de tanıttı.” ifadelerini kullandı.

  Amerika Birleşik Devletleri (ABD) kriptolara savaş açarken, Hong Kong kucak açıyor! ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından menkul kıymet olarak tanımlanan SAND, ADA, MATIC, SOL, AXS, ATOM, FIL, MANA, ALGO ve COTI sonrası Hong Kong, SEC’in kara listesine ek olarak DOT, UNI, LINK, LTC, AVAX, XLM ve ETH için kripto varlık ticareti yapım izni verdi.

  Cathie Wood yönetimindeki Ark Invest, SEC’e rağmen pozisyonlarını büyütmeye devam ediyor! Uzun süredir Coinbase (COIN) hissesi toplayan Ark Invest önceki gün 51,61 dolardan yaklaşık 21,6 milyon dolar değerinde 419.324 COIN satın alarak portföyündeki miktarı 11,44 milyon COIN’e çıkardı.

  Anonim kripto para analisti Credible Crypto, BTC için önem verdiği kritik seviyeyi açıkladı. Boğaların 25 bin dolar ile savunmaya geçtiğini söyleyen anonim analist, 27 bin 500 dolar seviyesini Bitcoin için önemli bir eşik olarak değerlendirdi.

  SEC eli ile piyasaları alt üst eden ABD’de Temsilciler Meclisi, kriptonun geleceğini konuşmak için toplanacak. ABD Finansal Hizmetler Komitesi Başkanı Patrick McHenry tarafından yapılan bilgilendirmeye göre 13 Haziran’da “Dijital Varlıkların Geleceği” konulu oturum gerçekleştirilecek.

  SEC davası nedeniyle Binance’in ABD iştirakindeki saçma fiyatlama sürüyor! Binance.US üzerinde BTC fiyatı küresel market fiyatının 500 dolar üzerinde işlem görüyor.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Piyasaları alt üst eden Binance ve Coinbase’e açılan SEC davası sonrası Bitcoin kayıplarını telafi etmeye çalışıyor. BTC fiyatının %bitcoin+usd% dolardan işlem gördüğü yeni günde altcoin piyasasındaki son dakika fiyatlamaları şu şekilde:

  • ETH - %ethereum+usd% dolar
  • SOL - %solana+usd% dolar
  • XRP - %ripple+usd% dolar
  • ADA - %cardano+usd% dolar
  • LTC - %litecoin+usd% dolar
  • DOGE - %dogecoin+usd% dolar

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle