Ripple şirketinin SEC davasını kazanma ihtimali ne kadar?

  Eski ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) yöneticisi Joseph Hall, özellikle XRP yatırımcılarını yakından ilgilendiren açıklamalar yaptı. Eski SEC avukatı, bu davada Ripple’ı önde görüyor…

  Kripto para sektöründe son dönemde geniş yankı uyandıran ve altcoin piyasasında hareketli zamanlar yaşatan SEC davası yeniden gündeme geldi. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Ripple ve iki üst düzey yöneticisi hakkında açılan menkul kıymet davası büyük ses getirmişti. Eski SEC avukatı bu konu hakkındaki görüşlerini paylaştı.

  Kripto para sektöründe özellikle XRP yatırımcılarını yakından ilgilendiren bu açıklamalar hukuk firması Davis Polk’ün ortağı Hall’den geldi. SEC davasını oldukça şaşırtıcı bulan eski avukat şunları aktardı: “Jüri şunu söyleyebilir: ‘Eğer XRP bir sorunsa, 2012’den beri XRP‘yi biliyorsunuzdur. Neden şimdi? Burada neler oluyor?”

  “Ripple Davayı Yüksek İhtimalle Kazanır”

  SEC’in Ripple aleyhinde açmış olduğu menkul kıymet davasının kripto para sektörü için çok önemli olduğuna dikkat çeken Hall şöyle konuştu: “Bu yüzden, SEC’in XRP davasına iyi bir tercih olmayan gerçekçi bir duruşla başladığını düşünüyorum. Bu yüzden SEC’in bunu kaybetme ihtimali yüksek görünüyor.”

  Bu ifadeleri kullanan avukatın, 2003-2005 yılları arasında SEC’te politika yönetme görevinde yer alması da XRP yatırımcılarını heyecanlandırdı. Uzman isim, ​​Ripple vakasının SEC’in gelecekte kripto para endüstrisinin düzenleme yeteneğini tehdit edebileceğine dikkat çekti: “Açıkçası, bölge mahkemesinde kaybederlerse ve çözmezlerse, kesinlikle itiraz edeceklerdir. Sonunda, tüm kripto para sektörünün her yerinde herhangi bir yetkiyi kullanmalarını çok zorlaştıran bir karar alabilirler. Ve bunun iyi bir şey olacağını düşünmüyorum.”

  XRP Fiyatlarını Etkiler Mi?

  Altcoin yatırımcılarının yakından takip ettikleri SEC ve Ripple davasının ilk duruşması bu ay içinde gerçekleşecek. Yatırımcılar XRP fiyatlarını düşünürken Hall son olarak şunları aktardı: “Daha önce de söylediğim gibi, ABD federal menkul kıymetler yasalarının koruma sağlamak için tasarlandığı, burada mantıklı olabilecek bazı çıkarlar olduğunu düşünüyorum. Bu sektörde ne tür gereksinimler getirdiğiniz konusunda çok dikkatli olmalısınız.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle