Yüzde 50’lik çöküşü bilen Lee, BTC fiyat tahminini açıkladı

  Kripto para piyasalarında son dönemlerde çok ciddi değer kayıpları görüldü. Piyasalarda “kripto para emektarı” olarak da tanınan Bobby Lee, Bitcoin’deki (BTC) değer kayıplarını farklı bir pencereden değerlendirdi. Lee, yaşanan %50’lik gerilemenin geçmişteki zirveleri yansıtmadığını dile getirdi.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Nisan ayında tarihi zirvesini gördü. Bu dönemde Bitcoin neredeyse 65 bin dolar seviyesine kadar yükseldi. Bu yükseliş, BTC için kısa vadeli hedeflerin 70 bin dolar seviyesinde belirlenmesini sağlamıştı. Ancak Mayıs ayında gelen büyük çöküş ile birlikte Bitcoin 30 bin dolara kadar geriledi. Bitcoin 70 bin dolar seviyesine doğru adım adım yaklaşırken “kripto para emektarı” Bobby Lee, BTC’nin %50 oranında bir geri çekilme yaşayacağı öngörüsünde bulunmuştu. Lee BTC ile ilgili yeni açıklamalarda bulundu.

  Bobby Lee’ye Göre 6 Haneli Fiyatlar En Geç Sonbaharda Görülebilir

  Piyasada Bitcoin’in yeniden yükselip yükselmeyeceğine ilişkin tartışmalar devam ediyor. Bobby Lee de son röportajında bu konuya ilişkin fikrilerini dile getirdi. Venture Coins ekibinden Luke Martin ile bir röportaj gerçekleştiren Bobby Lee, “Bitcoin’in ne zaman 6 haneli sayılara ulaşacağı” konusuyla ilgili konuştu. Konuya ilişkin olarak Lee şu ifadelere yer verdi:

  Bence yaz yaz aylarının sonunda ya da bu yılın sonbahar döneminde 100 bin doları aşacağız ve bence sonrasında çok daha hızlı bir şekilde büyüyecek.”

  Bitcoin 35 bin dolar etrafında fiyatlanmaya devam ediyor ve hafif dalgalı grafikler ile seyrediyor. Yani Bobby Lee’nin yeni öngörüsünün de doğru çıkması için Bitcoin’in 4-5 aylık süreçte yaklaşık olarak %200 oranında değer artışı yaşaması gerekiyor.

  Lee’ye Göre Piyasa Zirvesi Nasıl Oluşur?

  Lee, bir piyasa zirvesinden söz edilebilmesi için, Bitcoin’in 1 ile 3 gün arasında fiyatını katlamayı başarmış olması gerektiğini dile getirdi. Ancak Lee, Bitcoin’in zirve sinyali verecek hızda değer artışı yaşamadığını ifade etti. Konuya ilişkin olarak Lee’nin ifadeleri şöyle:

  “Bir başka tahminde daha bulunacağım. Boğa piyasasına girildiğinde, bunun tüm zamanların yüksek seviyesi olduğunu nereden biliyorsun? Gerçekten zirve olduğunu nereden biliyorsun? Eğer fiyat bir-iki gün içinde iki katına çıkarsa o zaman gücü biter ve bu seviye tüm zamanların en yüksek seviyesi olur.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle