Kripto Para

Kurumsal yatırımcılar BTC yatırımında frene bastı!

  Kripto para piyasasında öne çıkan kurumsal yatırımcılar, BTC fiyatı 34 bin dolardayken bile alım yapma konusunda tereddüt yaşıyor. Coinbase borsasındaki Bitcoin (BTC) verileri, kurumsal yatırımcıların hareketlerine dair önemli ipuçları içeriyor…

  Kurumsal Bitcoin (BTC) yatırımcıları, son dönemde fiyat 34 bin dolarda olmasına rağmen alım yapma konusunda çekinceli davranıyor. ABD merkezli dev kripto para borsası Coinbase tarafından açıklanan BTC rezerv verileri, son haftalarda çok düşük seviyede kitlesel BTC alımı olduğunu gösterdi.

  BTC/USD paritesinin tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 50 oranında düşük olmasına rağmen yatırımcıların tedirginliği sürüyor. Çoğu kurumsal yatırımcı, BTC almaya ilginç bir şekilde ilgi göstermiyor. BTC fiyatı indirimli seviyelerde dahi olsa lider kripto para birimine yatırım yapmak eskisi kadar cazip görülmüyor.

  Kurumsal BTC Talebi Düşük Seviyede

  Kripto para veri analiz firması Glassnode verilerini değerlendiren analist Jan Wuestenfeld, kripto para piyasasındaki son durumu yorumladı: “Coinbase'in Bitcoin rezervi, hala normal seyrinde ilerliyor. Buna göre kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e olan talebi hala çok düşük…”

  Dev kripto para borsası Coinbase’in Bitcoin rezervi, 2021 yılı boyunca mayıs ayına kadar azalmıştı. Mayıs ayında BTC çekimlerinin ani şekilde durması dikkatlerden kaçmadı. Popüler borsanın BTC rezervinde o zamandan bu yana çok az düşüş görüldü. 

  Temmuz Ayında Gözler Kurumsal Yatırımcıda

  Temmuz ayında Grayscale Bitcoin Trust sayesinde kurumsal faaliyetlerde ve yatırımlarda büyük değişimlerin yaşanması bekleniyor. Kripto para piyasasında temmuz ayında kilitleme döneminin sona ermesinin ardından yatırımcılar varlıklarını satma şansına sahip olabilecek. Bu durumda da piyasa üzerinde satış baskısının artabileceği üzerinde duruluyor. BTC alımlarına ilgi gösterilmemesi durumunda BTC fiyatı daha da düşebileceği ihtimali bulunuyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle