Kripto Para

Bitcoin madencilerinin sayısı giderek artıyor

  Bitcoin fiyatındaki eski rekorun iki katına ulaşılması, madencileri de harekete geçirdi. Bitcoin fiyatındaki rekor denemeleri madenci sayısını da giderek arttırıyor. Ekipman fiyatları da en yüksek seviyeye ulaştı…

  Bitcoin fiyatı son 12 ay içinde yüzde 350 oranından fazla yükseldi. Bu gelişmeyi fırsat bilen eski Bitcoin madencileri, sektöre yeniden girerek sermayelerini arttırmaya başladı. Bununla birlikte yeni madenciler de daha düşük maliyetler ile BTC piyasasına girme yollarını aramaya devam ediyor.

  BTC.TOP adlı maden havuzunun CEO’su Jiang Zhuoer, insanların üç aydır “ortak madencilik işine” girmeye başladığına dikkat çekti. Çin merkezli şirketin yöneticisi, bu süreçte eskiden madencilik yapıp bırakan kişilerle birlikte yeni madencilerin de ekipman arayışına girdiklerini söyledi. 

  Bitcoin Maden Ekipmanlarına Büyük İlgi 

  Birçok kripto para madencisi, bu işlerde kullandığı ekipmanları Çin’den satın alıyor. Bu işlem kripto para piyasasının durgun olduğu dönemlerde görece kolay bir şekilde yapılabiliyor. Ancak Bitcoin fiyatlarının yükselmesi ve özellikle boğa piyasası, Bitcoin maden ekipmanlarını satın almayı da zorlaştırıyor.

  Dünyanın en büyük Bitcoin maden şirketlerinden Canaan’ın CEO’su, Forkast News’e bu konu hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Nangeng Zhang, Elon Musk haberi sonrasında kurumsal şirketlerin de madencilik yapmaya başladığını söylemesiyle dikkatleri üzerine çekti. Sektörde maden cihazlarına duyulan ilgi o kadar yükseldi ki Canaan 2021 yılı için hedeflediği toplam sipariş miktarını şimdiden yakaladı.

  İkinci El Madencilik Cihazları El Yakıyor

  Bitmain kripto para madencilik şirketi de artan talep sonrasında ekipman fiyatlarını ikiye katlama kararı aldı. Geçtiğimiz yıla kadar bin 897 dolardan satılan S19 Pro model cihazların fiyatları, 3 bin769 dolara kadar yükseldi. Edinilen bilgilere göre şirket, bu yılın ağustos ayına kadar elindeki siparişleri yetiştirmeye çalışacak.

  Öte yandan kripto para basınında yer alan haberlere göre ikinci el maden cihazlarının fiyatı da hızla yükselmeye devam ediyor. İkinci el bir Antminer S19’un (95TH/s) fiyatı 7 bin 100 ile 7 bin 500 dolar arasında değişiyor. Buna rağmen cihazlara yoğun ilginin devam ettiği açıklandı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle