Haftanın en çok kazandıran altcoinleri belli oldu

  Hızla büyüyen kripto para piyasasında 2 trilyon dolarlık piyasa değeri hedefi sürüyor. Bitcoin’in tek başına 1 trilyon doların üzerine çıkmasına rağmen altcoinler de yatırımcılarını sevindiriyor…

  Son 1 hafta içinde kripto para yatırımcılarına en çok kazandıran 5 altcoin arasında Ravencoin, DODO, Binance Coin, Venus ve PancakeSwap yer aldı. Bitcoin ve lider altcoin Ethereum ikilisi, bu hafta içinde yeni fiyat rekorları kırmalarıyla dikkatleri üzerine çekti. Haftanın en çok dikkat çeken gelişmeleri arasında Binance ekosistemi de adından söz ettirdi.

  Geçmiş dönemdeki performanslara bakılmaksızın sadece 13 Şubat ile 20 Şubat arasındaki zaman göz önüne alındığında altcoinlerde rekor kırıldı. Bu 1 haftalık dönemde altcoinlerin yüzde 385 oranında değer kazanması altcoin yatırımcılarının da yüzünü güldürdü.

  En Çok Kazandıran Altcoinler

  Kripto para sıralamasına göre 49. sırada yer alan Ravencoin (RVN) fiyatı 0.24 dolara kadar tırmandı. Son 1 haftada yüzde 385 oranında artış yaşayan RVN fiyatı son 24 saatte ise yüzde 87 yükseldi. Piyasa değerini hızla arttıran kripto paranın listelendiği popüler borsalar arasında Bitexen, Binance, OKEx, Huobi, Paribu bulunuyor.

  En değerli kripto para birimleri sıralamasına 90. sıradan giriş yapan Dodo (DODO) fiyatı 7.17 dolara ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu kırdı. Bir hafta değerine yüzde 213 oranında değer kazandıran DODO 24 saatte artış oranı yüzde 13’te kaldı. Piyasa değeri yaklaşık 700 milyon dolar olan Dodo kripto para biriminin listelendiği borsalar Binance, DODO, 1inch, Uniswap, Coinone şeklinde sıralandı.

  Yatırımcısını Sevindiren Altcoinler

  Son haftalarda ciddi bir yükseliş gören Binance Coin (BNB) fiyatı 292 dolara ulaşarak kripto para sıralamasında 3. basamağa yükseldi. BNB fiyatında son 7 günde artış oranı yüzde 114 olurken son 24 saatte sadece %0.1 arttı. 

  Piyasa değerine göre 91. sırada yer alan Venus (XVS) fiyatı 79 dolara kadar çıktı. Son 1 haftada yüzde 109 oranında değer kazanan kripto para biriminin listelendiği kripto para borsaları şunlardan oluştu: Binance, PancakeSwap, VCC Exchange

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle