Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 13 Ağustos 2021

  En büyük kripto para birimi Bitcoin fiyatı, 47 bin dolar direncini test ettikten sonra satış baskısına yenik düşerek gerilemişti. Ancak kısa sürede toparlanmayı başaran BTC, beraberinde kripto para piyasasını da yeniden yeşil renge bürüdü. En popüler altcoin fiyatlarında gün içinde ciddi oranda yükselişler gelirken günün öne çıkan gelişmeleri de basında yer aldı.

  13 Ağustos Cuma gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeler ile fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, kripto para yatırımcılarını heyecanlandıran bir paylaşıma imza attı. Dorsey, Twitter hesapları NFT’leri depolayabiliyorsa, bunun Ethereum’a sosyal medya platformundan daha fazla fayda sağlayacağını söyledi. Böylelikle Twitter’ın Lightning cüzdanlarına bağlanabileceğini ima etti

  Popüler kripto para veri analiz platformu Glassnode, borsalardan BTC çıkışı hakkında önemli bir paylaşım yaptı. Analistlere göre son dönemde borsadan çekilen Bitcoin’ler tıpkı 2020 yılı sonundaki boğa koşusu öncesi dönemi andırıyor. Bu paylaşım kripto para yatırımcılarını heyecanlandırmaya yetti. 

  Chico Crypto kanalının uzman analisti Tyler Swope takipçilerini önemli bir konuya dikkat çekerek uyardı. Geniş bir kripto para kullanıcısı takipçiye sahip olan popüler analist Bitcoin için büyük bir yükseliş beklediğini kaydetti.

  Akıllı kontratlar konusunda bugün açıklama beklenen Cardano (ADA) fiyatı 2 doları da aşmayı başardı. Ağın arkasındaki geliştirici şirket olan IOHK CEO’su Charles Hoskinson’dan akıllı kontratlar ve Cardano güncellemesi hakkında açıklama bekleniyor. Tether’i geride bırakarak en büyük 3. altcoin statüsüne geçen Cardano, son dönemdeki yükselişiyle yatırımcısını sevindirdi. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Borsalardan gelen güncel verilere göre BTC bir kez daha 47 bin dolar direncini test edecek gibi görünüyor. Bitcoin fiyatı yüzde 5.35 oranında artışla 46.492 dolardan işlem görürken altcoin fiyatlarında çok ciddi yükselişler dikkat çekiyor. ETH ve BNB fiyatlarında yüzde 6 civarında değer artışı görülüyor. Günün en çok kazandıran altcoin projesi ise yüzde 18.40 yükselen Cardano (ADA) oldu. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle