Kripto Para

Ripple raporu açıklandı: XRP işlem hacmi rekor kırdı!

  Blockchain devi Ripple, yılın ikinci çeyrek raporunu yayınladı. Piyasa değerine göre en büyük 6. kripto para birimi olan XRP işlem hacmi rekor seviyelere ulaştı. Altcoin yatırımcılarını yakından ilgilendiren gelişmeler haberimizde…

  XRP kripto para biriminin arkasındaki blockchain şirketi Ripple, 2021 yılının ikinci çeyrek raporunu yayınladı. Rapora göre XRP’nin işlem hacmi yılın ikinci çeyreğinde 4.4 milyar dolar seviyesine tırmandı. Bu yükseliş, bir önceki çeyreğe göre yüzde 88 oranında devasa bir artışı gözler önüne seriyor.

  Kripto para piyasasında, toplam piyasa değerine göre en büyük 6. kripto para birimi olan XRP yatırımcılarını sevindiren gelişmeler yaşanıyor. XRP’nin tüm tarihi boyunca en yüksek işlem hacmine sahip dört günü, bu yılın ikinci yarısında gerçekleşti. XRP yükselişinin devam edip etmeyeceği ise altcoin yatırımcıları arasında şimdiden merak konusu oldu.

  XRP Fiyatındaki Etkileyici İvme

  Ripple şirketine ait olan XRP kripto para birimi, ikinci çeyreğe rekor seviyede bir patlama yaşayarak başladı. Nisan ayının ilk haftasında XRP fiyatında yüzde 245 oranında bir yükseliş gerçekleşti. Diğer altcoin projelerine kıyasla çok etkileyici bir ivme kazanan XRP fiyatındaki ralli dikkatleri çekti. 

  Fakat bu rallinin devamı gelmeyince XRP fiyatı büyük bir gerileme yaşadı. Bir hafta içinde bu zirve noktasından yüzde 30 oranında düşmesi yatırımcıları endişelendirdi. Ancak işler sonraki süreçte daha kötüye gitti. Mayıs ayında kripto para piyasasının genelinde yaşanan sert düzeltme etkisi XRP fiyatını da olumsuz etkiledi. 

  XRP Satışları Yüzde 5 Arttı

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile dava sürecine devam eden blockchain devi Ripple şirketi XRP satışlarıyla da gündeme geldi. XRP satışı konusunda federal menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiği gerekçesiyle davalık olan Ripple, ikinci çeyrek raporunu yayınladı.

  Ripple tarafından yayınlanan raporda, şirketin önemli miktarda token satışı yapmaya devam ettiği görüldü. San Francisco merkezli Ripple şirketi ilk çeyrekte 150,34 milyon dolar XRP satışı yaptığını bildirmişti. Son raporda bu seviyeden yüzde 5 artış yaşandığı ve 157,92 milyon dolara gelindiği belirtildi. 

   

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle