BTC yükselişi sürecek mi? İşte destek ve dirençler

  Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyatı son 24 saat içinde yüzde 7 oranında yükseliş kaydetti. Bitcoin fiyatındaki destek ve direnç noktalarını popüler analist Aayush Jindal analiz etti…

  Kripto para uzmanlarının kritik bir seviye olarak gördüğü Bitcoin fiyatında 52 bin dolarlık önemli direnç kırılmasının ardından hızlı bir yükseliş başladı. Bitcoin yatırımcıları, kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre 53 bin doların üzerine çıkan Bitcoin’in 55 bin dolar seviyesine doğru yükselmesini bekliyor.

  Uzun bir süredir uzak kaldığı 50 bin dolar seviyesinin üzerinde yukarı yönlü hareketine devam eden Bitcoin grafiğini popüler analist Aayush Jindal değerlendirdi. Fiyat şu anda 52 bin doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın oldukça üzerinde işlem görmeye başladı. Kraken kripto para borsasından gelen güncel bilgilere göre BTC/USD paritesinin saatlik grafiğinde 52 bin 800 dolarlık kilit direnç trend çizgisinin üzerinde kırılma yaşandı.

  BTC Fiyatında Yükseliş Devam Edecek mi?

  Haftanın ilk işlem gününde 50 bin dolarlık direnç bölgesinin üzerine çıkmayı başaran Bitcoin’de yeni bir boğa rallisinin başlangıç sinyalleri gözlemlendi. Bitcoin yükseliş bölgesinde kaldı ve kısa vadeli bir aşağı yönlü düzeltme görse de yeniden 52 bin doların üzerine çıkmayı başardı. Bitcoin boğaları, psikolojik bir sınır olarak tabir edilen bu direnç seviyesinin kırılmasının ardından güç kazandı. 

  BTC/USD işlem çiftinin saatlik grafiğinde 52 bin 800 dolarlık kritik direnç noktasında da kırılma yaşanında fiyat hızlı bir yükseliş gördü. BTC fiyatında grafiklere göre 100 saatlik basit hareketli ortalamanın oldukça üzerinde işleme devam ettiği görülüyor. Aayush Jindal, teknik analizinde Bitcoin fiyatındaki yükselişin devam edebileceğini muhtemel olarak nitelendirdi.

  Bitcoin Direnç ve Destek Seviyeleri

  Kripto para dünyasının popüler analistlerinden Aayush Jindal’in teknik analizine göre Bitcoin’de ilk kilit direnç 54 bin 250 dolar seviyesine yakın görülüyor. Bitcoin’in bu direncin üzerinde kalıcı olması durumunda BTC boğaları için bir sonraki büyük direnç seviyesi 55 bin dolar olarak belirtildi. Öte yandan ilk temel destek noktası 52 bin 700 dolarda yer alıyor. Bitcoin fiyatında daha fazla düşüş görülmesi durumunda ana destek bölgesi 52 bin doların görülebileceği belirtiliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle