Kripto Para

Analist yorumladı: Kripto paralar daha fazla dalgalanacak!

  Kripto para piyasası son dönemlerde sıra dışı fiyat hareketliliklerine şahit oldu. Geçtiğimiz hafta kimse beklemezken, piyasada ani ve sert bir çöküş yaşandı. Ardından yeni haftada toparlanmalar başladı. Ünlü analist Justin Bennet, önümüzdeki haftalarda yatırımcıların çok daha fazla volatilite ile karşı karşıya kalmalarını beklediğini açıkladı.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) piyasada ABD doları karşısında ilk kez değer kazandığında sadece birkaç sentti. Ardından Bitcoin fiyatı Nisan 2021’de 64 bin doların üzerine çıktı. Geçen süreçte, Bitcoin sürekli olarak yükselmedi ve dalgalı grafikler çizerek bu fiyat noktasına ulaştı. Bu da Bitcoin’in ve beraberinde kripto paraların volatil bir yapıda olduğunu gösterdi. Söz konusu volatilite, kripto paraların değerleri arttıkça kendisini daha sert göstermeye başladı. Bunun net örneklerinden biri, geçtiğimiz hafta ve bu hafta görüldü.

  Kripto Paralar ve Volatilite

  Geçtiğimiz hafta Bitcoin, 50 bin doların üzerinden 30 bin dolara kadar geriledi. Yeni haftada ise BTC tekrar 40 bin doları test etmeye başladı. Bu büyük fiyat hareketlilikleri, piyasanın en çok eleştiri alan yönlerinden biri olan volatiliteyi gözler önüne seren net bir örnek. Piyasa şimdilerde toparlanma evresinde görünüyor. Ancak ünlü analist Justin Bennet’e göre, piyasalardaki volatilite önümüzdeki haftalarda kendisini çok daha fazla gösterecek.

  Justin Bennet’in Açıklamaları

  Bennet, BTC’de görülen düşüşün arkasında, Bitcoin’deki konumlarını sağlama almak isteyen “zengin oyuncuların” olduğunu düşünüyor. Konuya ilişkin olarak Bennet şu ifadelere yer verdi:

  “Günümüzdeki ralliyi görmek güzel fakat Bitcoin’i 65 bin dolar seviyesinden 30 bin dolar seviyesine kimin çektiğini unutmayın. Kurumların artık biriktirmeleri gerekiyor, bu bir günde gerçekleşmeyecek. Peki nasıl daha düşükten satın alırlar? Önümüzdeki birkaç hafta içinde daha fazla volatilite olabilir.”

  Bennet’e Göre Düşüşlerde Elon Musk Sorumlu Değil

  Piyasada görülen son düşüşlerin başlangıç aşamasında, Elon Musk’ın yapmış olduğu açıklamaların olduğu kabul gördü. Ancak Bennet, bu düşüşlerin arkasında Musk’ın olduğuna inanmıyor. Bennet, kurumsal yatırımcıların paniğinden dolayı bu durumun yaşandığını düşündüğünü ifade etti. Bennet’e göre kurumsallar, BTC satın almak için 28-30 bin dolar aralığını bekliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle