Kriptopara

3 Usta Analistten Tellor (TRB) Geleceği 2022, 2023

  Analistlerin 2022 ve 2023 yılı tahminleri revize edildi. Tellor projesinin yakaladığı başarı sonrasında gelen piyasa yorumları ise dikkat çekiyor. TRB fiyatında son dönemde görülen toparlanma eğilimi, portföylerini genişletmek isteyen yatırımcılar için alternatifler sunuyor. Tellor projesinin geleceği hakkında fiyat analizleri ve proje detaylarını ise sizler için bir araya getirdik. TRB Coin geleceği hakkında uzman analizleri ve merak ettiğiniz diğer tüm detaylara yazımızdan ulaşabilirsiniz.  

  Tellor (TRB) Coin Geleceği

  Tellor projesinin yol haritasına göre gelecek hedefleri birçok açıdan başarı sağlaması beklenmektedir. Açık, izinsiz bir veri raporlama ve veri doğrulama ağını teşvik eden Tellor, bu özelliği sayesinde sadece 2022 yılında görülen sorunlar için değil, takip eden 10 yıllar içindeki birçok soruna da çözüm üretmesi beklenmektedir. Kripto endüstrisi için elzem birtakım sorunların çözümünde öne çıkan proje, beklentileri karşılaması ile gelecek 2034, 2024, 2025 yılları arasında daha güçlü bir vizyon ile hareket edecektir.  

  Projenin yol haritasına ve gelecek hedeflerine ilişkin hedefler ise kısaca şu şekilde özetlenebilir:

  • 2022 Ocak ayında Tellor’un TellorFlex adlı aerodinamik ve esnek birçok sürümü Polygon’da konuşlandırılmıştır. 
  • 2022’nin kalan kısmında da benzer ataklar ile etki alanının genişletilmesi beklenmektedir. 
  • TRB görünümünde 2022 yılı risklerinden sıyrılma yaşanması halinde pozitif bir hareket oluşacaktır. 
  • Merkezi olmayan oracle protokolüne karşı gelecek yıllarda endüstrinin ihtiyaçlarına yanıt vermesi beklenmektedir. 

  Tellor (TRB) Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  TRB grafiğinde yeni oluşan görünüm yatırımcısının umutlanmasına neden olmuştur. Kısa ve orta vadeli risklerin devam ettiği son dönem için mevcut hareket riskli görülmektedir. Şu andaki formasyona göre direnci kırması ile sıçrama eğilimi göstermesi mümkündür. BTC tarafında da benzer bir toparlanma eğilimi ile daha güçlü ilerleme kaydetmesi beklenmektedir. Kanal içine girdikten sonra kanal kırılımı ile bu defa daha güçlü çıkış yapması mümkündür. İşlem öncesinde yatırımcısının mevcut direnç ve destek noktasına göre uygun alanı belirlemesi ve buna göre işlem yapmaları son derece önemlidir. 

  Tellor (TRB) Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  Tellor, merkezi olmayan bir oracle protokolüdür. Akıllı sözleşmenin herhangi bir veriye ihtiyaç duyduğu anda kolayca alması için son derece şeffaf ve izinsiz bir oracle protokolüdür. TRB ise protokolün kripto para birimidir.  

  Teknik altyapısına ve çalışma prensibine bakıldığında ise oracle’lar, değerli zincir dışı verileri güncelleyerek zincir içi akıllı sözleşmelerin kullanılabilir duruma gelmesini sağlayan blok zincir altyapısının önemli bir parçası olarak değerlendirilmektedir. Tellor Oracle, TRB’nin teşvikleri için veri muhabirleri ile izinsiz olarak talep edilen, doğrulanan ve zincire yüklenebilen verileri sağlamaktadır. Veri muhabirleri, muhtelif DeFi uygulamaları için zincir üzerinde değerli bilgiler getirmektedir. 

  Tellor (TRB) Kullanım Alanları Nelerdir?

  Tellor’un piyasalardaki simgesi TRB, birçok işlem için kullanılan önemli bir dijital varlıktı. TRB’nin amacı, kullanıcılar, veri muhabirleri ve token sahipleri topluluğu arasında teşvikleri hizalamaktır. Farklı aracılığıyla bu işlemi gerçekleştirmektedir. Tellor Tribute (TRB), veri muhabirlerine ödeme sağlayan sözleşmeleri finanse etmek için kullanılmaktadır. Bu sayede zincir dışı ödeme anlaşmalarına olan ihtiyacın ortadan kaldırılması sağlanmaktadır.  

  Tellor (TRB) Coin Fiyatı Kaç Dolar?

  Güncel verilere göre şu anda 1 TRB fiyatı %tellor+try% TL. Döviz cinsinden ise %tellor+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Teller Coin fiyatı 24 saatte %tellor+yuzde%.

  Tellor (TRB) Coin Ne Olur, Beklentileri Ne?

  Mayıs 2021’de TRB’nin ulaştığı 163 dolarlık tarihi zirve sonrasında sert geri çekilmelerin yaşanması piyasa beklentilerinin de bir süredir aşağı yönlü seyretmesini sağlamaktadır. Negatif yönde beklentilerin oluşması nedeniyle yatırımcıların da belirli bir süre ilgisi kaybolmuştur. Ancak projenin gelecek yıllara dair hedeflerinin umut vaat edici olması dikkat çekmektedir. 

  Fiyatında 2022 yılı itibariyle ciddi bir geri çekilme olması, tarihi seviyelerine yeniden çıkabilmesinin önünde ciddi engel oluşturmaktadır. Uzmanlar, piyasalarda görülen riskler ve belirsizlik nedeniyle Tellor projesinin de henüz istenen düzeyde fırsat sunmadığını aktarmaktadır. Fiyatının ne olacağı ve yeniden yükselip yükselmeyeceği ise mevcut piyasa görünümüne bağlıdır.  

  Tellor (TRB) Coin Projesi Güvenilir mi, Alınır mı? 

  Güvenlik konusunda beklentileri karşılayan Tellor, teknik açıdan isteneni vermektedir. Veri tabanına yapılan veri gönderimleri, ekonomik olarak rasyonel topluluk fikir birliği ile doğrulanmaktadır. Tellor muhabirlerinin kötü niyetli verilere karşı teminat olarak bir TRB tahvili yatırması gerekir. Şüpheli bir değer rapor edilmesi halinde, herhangi bir TRB sahibi, söz konusu değer üzerinde bir anlaşmazlık başlatmak için kendi tokenlarının bir kısmını yatırabilecektir. 

  Teknik açıdan bu tür güvenlik unsurlarına sahip Tellor, ABD merkezli bir ekip tarafından 2009 yılında kurulmuştur. Brenda Loya, Nick Fett, Michael Zemrose gibi isimler tarafından kurulan proje, ekip tarafında da güven uyandırmaktadır.  

  Tellor (TRB) Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  Tellor projesinin ortaya çıkmasında ve projenin benzersiz olmasında temel unsur, Ethereum blok zincirindeki kehanet sorununu çözmesidir. Bu yönüyle sektör için birçok değerli çözüm geliştirmiştir. Köklü bir proje olması da güveni artırmaktadır. Genel hatları ile projenin benzersiz olmasını sağlayan ilkeler ise şunlardır:

  • Tellor, veri muhabirlerini geçerli verileri zincire koyma konusunda teşvik ederken, uyuşmazlık ve kesintiler yoluyla kötü raporları caydırmaktadır. 
  • Muhabir olmak için doğrulama işlemine gerek yoktur. Bu yönüyle izinsizdir. 
  • Dünyanın herhangi bir yerinden, blok zincir Oracle’lar arasında benzersiz bir özellik olarak dikkat çeken açık kaynaklı yazılımı kullananlar muhabir olabilir.  

  Tellor (TRB) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? 

  Tellor (TRB) avantajları kısaca şunlardır:

  • Açık, izinsiz bir veri raporlama ve veri doğrulama ağını teşvik eder. 
  • Herhangi bir API’den herhangi bir piyasa verisini kolayca alınmasını sağlar. 
  • Şeffaf ve izinsizdir. 

  Tellor (TRBB) dezavantajları:

  • TRB fiyat dalgalanmaları ile kayıp yaşanma riski bulunur. 
  • Piyasa belirsizlikleri rekabet gücünde düşüşlere neden olabilir. 

  Tellor (TRB) Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  Tellor (TRB) listeleyen borsalardan bazıları şunlardır:

  • Binance
  • Coinbase Exchange 
  • Huobi Global 
  • KuCoin 

  Tellor (TRB) Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat 

  Analistlerin TRB hakkında görüşleri 2022 yılında da öne çıkmayı başarmıştır. 3 Uzmanın bu tahminleri genel piyasa yorumları olduğu için tavsiye niteliği taşımamaktadır. Gelecek hedefleri ve TRB fiyat performansına yönelik uzmanların görüşleri ise kısaca şöyledir:

  • Swap Space platformunda göre 2022 yılı için fiyat tahmini 11,84 dolar hedefiyle ortak görüş bildirilirken, 2023 yılı için 12,90 – 16,38 dolar seviyelerinde seyretmesi hedeflenmektedir. 
  • Price Prediction analistlerine göre, platformda 2022 yılı için TRB değerinin 11,48 – 13,25 dolar bandında en düşük ve en yüksek seviyeler belirlenmiştir. 2023 yılı için ortalama hedef ise 16,38 dolar olarak dikkat çekmektedir. 
  • Digital Coin Price analistleri ise 15,59 USD ile 2022 yılı hedefini açıklarken, 17,65 dolar hedefi de 2023 yılı için görülmüştür. 

  Sonuç 

  Tellor, uzun vadede çok daha olumlu bir görünüm sunan ve oracle protokolü olarak sunduğu çözümler ile umut vaat etmektedir. TRB fiyatı piyasalarda hakim olan riskler ve belirsizlik eğilimi nedeniyle negatif görünüme sahip olsa da genel hatları ile beklentileri karşılaması hedeflenmektedir. Yatırım öncesinde tedbirli olmak ve güncel verilere göre işlem yapmak, oynaklığı yüksek piyasalar için önemlidir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle